Follow Us

Bardzo zróżnicowany standard biur

Bardzo zróżnicowany standard biurNajwiększe polskie miasta cierpią na niedostatek powierzchni biurowych. Spowodowane jest to nie tyle niedostatkiem samym w sobie, ponieważ jeśli popatrzeć na statystyki zapełnienia biur w naszym kraju, nie odstają one jakoś specjalnie od podobnych statystyk w innych krajach rozwiniętych i podobnie jak tam, jest to wielkość zmieniająca się w zależności od koniunktury. Dlaczego zatem można mówić o problemach z niedostatkiem powierzchni biurowych? Związane jest to przede wszystkim z tym, że jakoś po stronie podażowej jest w naszym kraju szalenie zróżnicowana.

Powierzchnie biurowe pilnie poszukiwane!

Dobrym przykładem miasta, gdzie problem jest wyjątkowo poważny, jest Poznań. biura do wynajęcia w Poznaniu oferują często bardzo wysoki standard, chociaż takich nieruchomości jest stosunkowo niewiele, jeśli porównywać ich odsetek do innych europejskich metropolii. Jest to pewien problem, ponieważ tych bur zaczyna brakować dość szybko. Standard średni także jest problemem, ponieważ dzieli się on na standard nowoczesny i standard klasyczny, czyli na budynki adaptowane na przestrzenie biurowe, Jeśli jakiś budynek nie był od początku pomyślany jako biurowiec, możemy się spodziewać problemów i tego, że niektóre rzeczy będą tam niewykonalne, a do tego pomieszczenia na pewno nie będą się łatwo dawać adaptować na odpowiednie funkcje.

Szybka reakcja – większa szansa na najlepszą lokalizację

Niski segment można pominąć, ponieważ tego typu powierzchniami interesuje się niewielka część rynku i tu akurat nic nie odbiega od ogólnych standardów. W takiej sytuacji niezbędne staje się korzystanie z odpowiednich wyszukiwarek dostępnej powierzchni biurowej, ponieważ wszystko, co wyróżnia się na plus w każdej kategorii, jest od razu przechwytywane przez pierwszy podmiot, który się o takim biurze dowie, a pozostali gracze rynkowi czekają, bo nie interesują ich te biura, które zostały. Wyszukiwarki wolnej przestrzeni zawsze są użyteczne, ale w tym przypadku ich znaczenie zdecydowanie wzrasta, ponieważ rynek jest bardzo zatomizowany, jak określa się sytuację, w której istnieje cała masa drobnych segmentów.

Znajdź biuro w Poznaniu http://www.officemap.pl/search/list/?city=poznan

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz