Follow Us

Co warto wiedzieć o kredytach i pożyczkach dla firm?

Co warto wiedzieć o kredytach i pożyczkach dla firm?

Bankowe pożyczki dla firm nie są produktami bardzo popularnymi. Znacznie więcej osób, które prowadzą działalność gospodarczą interesuje się kredytami dostępnymi w bankach tylko dla firm. Mimo że bardzo często słów „kredyt” i „pożyczka” używamy jako synonimy, to w świetle przepisów prawa są to dwa różne produkty oferowane przez banki.

Jaką pożyczkę może dostać firma?

Pożyczka z banku matę zaletę, że środki udzielone przez bank można przeznaczyć na dowolny cel. Z uwagi na tę właśnie cechę, pożyczkami bankowymi interesuje się coraz większa liczba osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W przypadku pożyczki przedsiębiorcy mogą uzyskać dodatkowe środki finansowe, których spłata może zostać rozłożona maksymalnie na 7 lat. Kwota pożyczki może być bardzo różna; decyzja podejmowana jest przez bank zawsze indywidualnie na podstawie oceny zdolności kredytowej. Z reguły maksymalna kwota pożyczki, którą przedsiębiorcy mogą otrzymać od banku nie przekracza 200 000 złotych. Na pożyczkę w maksymalnej wysokości 200 000 złotych warto zdecydować się z jeszcze jednego powodu: bank udziela jej bez konieczności ustanowienia zabezpieczenia. Pożyczkę dla firmy można załatwić tradycyjną drogą czyli składając osobistą wizytę w banku. Coraz częściej jednak wybierana jest pożyczka, którą załatwia się online. Pożyczka online to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którym zależy na tym, aby udzielone przez bank pieniądze bardzo szybko były do ich dyspozycji. W przypadku złożenia wniosku o pożyczkę przez internet wstępna decyzja podejmowana jest niezwykle szybko. Równie szybko – po 15 minutach – następuje ostateczna akceptacja złożonego wniosku i przelanie pieniędzy na konto.

Kredyty, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy

W ofercie banków są nie tylko pożyczki, ale także kredyty dla firm. Do kredytów, którymi interesuje się szczególnie dużo przedsiębiorców należą kredyty obrotowe i inwestycyjne. Kredyt obrotowy zaliczany jest do kredytów krótkoterminowych, kredyt inwestycyjny jest długoterminowy. Udzielone przez bank środki w ramach kredytu obrotowego mogą zostać przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków ponoszonych na funkcjonowanie firmy. Środki z kredytu inwestycyjnego przedsiębiorcy mogą wydać na cele, które przyczynią się do rozwoju firmy. Oferta kredytów dostępnych dla przedsiębiorców jest znacznie bardziej bogata. Zarówno kredyt obrotowy jak i inwestycyjny przeznaczone są dla firm, które działają na rynku już od pewnego czasu. W ofercie dużych banków komercyjnych można jednak znaleźć również kredyty dla nowych firm.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/pozyczka-dla-firm/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz