Follow Us

Czy kupowanie ubranka dla psa jest konieczne?

Czy kupowanie ubranka dla psa jest konieczne?

Jesienią nikt z nas nie chodzi w letnich ubraniach. Wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami zmieniamy ubrania na cieplejsze. Pojawia się więc pytanie: czy właściciele psów przed nadejściem jesiennych, a zwłaszcza zimowych miesięcy powinni kupić dla nich specjalne ubrania?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale postaramy się na nie odpowiedzieć.

Psy jakich ras potrzebują ubranka?

Psy w ubrankach nie są już rzadkim widokiem w naszych miastach. Ale o tym, czy ubranka dla psów są konieczne decyduje nie tylko temperatura panująca na zewnątrz, ale przede wszystkim rasa naszego pupila. Nie wszystkie bowiem ich potrzebują. Są jednak takie rasy, dla których ubranko na zimę koniecznie należy kupić. Nie wszystkie psy mają bowiem gęsty podszerstek, który będzie je chronił przed zimnem. Wszystkie psy, które należą do ras bezwłosych (na przykład grzywacz chiński) na pewno potrzebują ubranka na zimę. Jest ono także niezbędne dla psów krótkowłosych. Na pewno zimno będzie pinczerowi miniaturowemu. O ubranku na zimę warto pomyśleć nie tylko dla psów rasowych. Także krótkowłosemu kundelkowi może być zimno, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Pamiętajmy także o psach, które, mimo że mają gęsty podszerstek też odczuwają zimno, gdyż są chore lub stare.

Jakie ubranko wybrać?

Powinno ono przede wszystkim odpowiadać potrzebom naszego psa. Nie może krępować jego ruchów, utrudniać załatwiania potrzeb fizjologicznych i zabaw. Dobre ubranko dla psa powinno zapewniać odkrycie części ciała w okolicy ogona, nie powinno też zasłaniać łap. Wybór ubranek dla psów w sklepach zoologicznych jest bardzo duży. Idealnie byłoby, gdybyśmy na zakupy wybrali się razem z naszym pupilem. Ubranko warto bowiem przymierzyć.

Malamut, samojed, husky, berneński pies pasterski czy owczarek podhalański na pewno zimą poradzą sobie bez ubranka. Ale już pinczer miniaturowy, a nawet kundelek, który ma krótką sierść może marznąć. Na pewno warto więc przed nadejściem zimy pomyśleć o specjalnych ubrankach dla psów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz