Follow Us

Czy warto inwestować w farby zmywalne

Czy warto inwestować w farby zmywalneDobrze pomalowane ściany mogą być wizytówką każdego mieszkania – dlatego tak istotne jest nie tylko dobranie odpowiedniego koloru, ale także rodzaju farby, która wyrówna powierzchnię, zamaskuje mankamenty i będzie odporna na wieloletnie użytkowanie. Ilość dostępnych na rynku farb jest bardzo duża – od akrylowych, poprzez lateksowe, a na winylowych kończąc.

Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne, które umożliwiają wybranie tej najbardziej odpowiedniej i pasującej do konkretnego wnętrza. Coraz większą popularnością cieszą się farby zmywalne do ścian, które pozwalają zachować czystość na długi okres czasu. Dzięki swoich właściwościom farby zmywalne najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na częste zabrudzenia ścian – czyli w kuchniach, przedpokojach bądź pokojach dziecięcych.

Farby które da się zmyć

Farba zmywalna (często nazywana też farbą szorowalną) to ten rodzaj produktu, który charakteryzuje się niezwykle dużą odpornością na działanie wody. Do jej produkcji wykorzystuje się przede wszystkim żywicę poliakrylową, która sprawia, iż farba staje się elastyczna, a tym samym bardziej uodporniona na odbijanie powstałych wcześniej śladów. Nawet w przypadku zabrudzenia ściany, jej wyczyszczenie jest niezwykle łatwe – jedyne przybory niezbędne do wykonania tej czynności to gąbka i czysta woda. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, iż proces czyszczenia nie pozostawi na ścianie żadnych zabrudzeń, a jej kolor nie ulegnie zmianie bądź wyblaknięciu.

Bardziej wydajniejsza

Kolejną zaletą farby zmywalnej do ścian jest jej wydajność – jeden litr produktu zazwyczaj wystarcza na pokrycie od 10 do 15 metrów kwadratowych powierzchni. W niektórych przypadkach może się okazać, iż ściana musi być pomalowana dwukrotnie – taka sytuacja dotyczy przede wszystkim pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, iż farba zmywalna może być kładziona na powierzchnie różnego typu – tynki, beton, gips bądź drewno. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb zmywalnych, więc nikt nie powinien mieć problemów z doborem odpowiedniej farby do konkretnego pomieszczenia.

Farby zmywalne do ścian nie należą do produktów najtańszych. Jednak ich niewątpliwe zalety sprawiają, iż warto w nie zainwestować. Dodatkowo należy podkreślić, iż szybkie i bezproblemowe czyszczenie ścian oraz możliwość uniknięcia ich częstego malowania może się okazać doskonałą formą oszczędności.

Więcej informacji o farbach zmywalnych znajdziesz w tym artykule: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/praktyczne-rozwiazania-czyli-stosowanie-farb-zmywalnych-w-trakcie-malowania-mieszkania

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz