Follow Us

Czy warto ubezpieczać mieszkanie?

Czy warto ubezpieczać mieszkanie?Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dzisiaj klientom bardzo różne rodzaje ubezpieczeń. Do tych, które wybierane są coraz częściej należy ubezpieczenie mieszkania. W przypadku tych polis zakres ochrony może być bardzo różny. Na jakie elementy ubezpieczenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby dopasować polisę do swoich potrzeb i oczekiwań?

Okres ubezpieczenia

Zdecydowana większości towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia oferuje możliwość ubezpieczenia mieszkania na dwanaście miesięcy. Ale możemy wykupić również polisę na krótszy okres. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy wykupić ubezpieczenie mieszkania tylko na czas wakacyjnych wyjazdów. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych można wykupić od razu polisę na dłuższy okres niż rok. Tego typu polisy są najczęściej zawierane na dłużej niż trzydzieści sześć miesięcy. Wykupując polisę nie zapominajmy, że towarzystwa ubezpieczeniowe umieszczają nich tak zwane klauzule prolongacyjne. Klauzula prolongacyjna oznacza, że po zakończeniu okresu, na który zawarliśmy umowę, ubezpieczyciel automatycznie ją przedłuży na czas nieokreślony. W przypadku, kiedy nie chcemy ubezpieczenia kontynuować musimy pamiętać, że jeszcze zanim umowa wygaśnie musimy ją wypowiedzieć.

Jaki może być zakres ubezpieczenia mieszkania?

Najwięcej osób decyduje się na wykupienie polisy, która ochroną obejmuje wyposażenie mieszkania na wypadek kradzieży i włamania. Ubezpieczamy więc sprzęt radiowo-telewizyjny, sprzęt AGD i meble. Zakres ochrony możemy jednak rozszerzyć na stałe elementy wyposażenia: parkiet lub okna. Wyposażenie mieszkania zarówno stałe jak i ruchome możemy ubezpieczyć nie tylko na wypadek kradzieży, ale także zalania lub pożaru. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym oferowane są także tak zwane polisy szczegółowe. To polisy, które pozwalają ubezpieczyć kolekcję obrazów, cenne meble, biżuterię.

Pamiętajmy, że wykupienie polisy ubezpieczenia mieszkania wiąże się z koniecznością właściwego zabezpieczenia mieszkania przed włamaniem i kradzieżą. Konieczny jest między innymi montaż zamków z atestem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz