Follow Us

Czy zjemy pizzę w Krakowie?

Czy zjemy pizzę w Krakowie?

Pochodząca z Włoch pizza jest daniem, które ma amatorów na całym świecie. Jest to danie cieszące się tak dużą popularnością, że 9 luty został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Pizzy. Tego dnia miłośnicy tego dania koniecznie powinni zjeść przynajmniej jedną pizzę. Pizza to danie, które lubią także Polacy. Najczęściej danie to zamawiamy z dostawą do domu lub wybieramy się do pizzerii.

Pizza w Krakowie: gdzie zjeść?

Trudno jest polecić konkretny lokal, gdyż pizza w Krakowie można zjeść w naprawdę dużej liczbie pizzerii. Większość z nich serwuje naprawdę bardzo smaczną pizzę. Pizzerie krakowskie nie narzekają na brak klientów. Wszak jest to miasto, które każdego roku odwiedza tysiące turystów nie tylko z Polski, ale z całego świata. Kraków to także miasto akademickie. Studia na krakowskich uczelniach wybierają młodzi ludzie z całego kraju. Nie brakuje również studentów z zagranicy. Krakowskie pizzerie bardzo przyjaźnie traktują żaków. W ich ofercie są zawsze bardzo atrakcyjne rabaty właśnie dla studentów. W wielu krakowskich pizzeriach pizzę można zamówić przez telefon. Osób, które zamawiają pizzę z dostawą jest w Krakowie naprawdę bardzo wiele. To komfortowa sytuacja, gdy nagle poczujemy głód. Pizza zostanie przygotowana bardzo szybko, błyskawicznie też trafi pod wskazany adres. Aby nie wystygła i nie została uszkodzona podczas transportu, jest pakowana najpierw do tekturowego pudełka, a później do specjalnej torby.

Jaką pizzę zamówić?

Do wyboru w każdej pizzerii jest co najmniej kilka rodzajów pizzy. W menu na pierwszych miejscach zawsze umieszczane są te pizze, które cieszą się największą popularnością. Króluje wśród nich między innymi Margherita. Ale ulubioną pizzą Polaków jest również capricciosa. Jej także nie może zabraknąć w menu. Na pewno w krakowskich pizzeriach zjemy także pizzę marinara i hawajską. W menu wielu pizzeriach znaleźć można także pizze, które powstały według receptury danego kucharza. Z reguły takie autorskie pizze noszą nazwę „pizza szefa kuchni”.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz