Follow Us

Czym jest outsourcing i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest outsourcing i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jeżeli przedsiębiorca nie prowadzi jednoosobowej działalności gospodarczej logiczne jest, że jego firma zatrudnia pracowników. Ich zatrudnienie wiąże się różnymi sprawami. Przede wszystkim należy dbać o terminowe wypłacanie wynagrodzeń pracownikom. Oprócz tego pracodawca musi właściwie naliczać oraz odprowadzać podatki i składki ZUS. Innym obowiązkiem jest prowadzenie teczek pracowników oraz wystawianie im zaświadczenie o zarobkach. Bardzo często konieczne jest sporządzanie statystyk dla GUS. Jest to sporo obowiązków, które nie tylko zajmują dużo czasu ale również wymagają wiedzy od osoby, która je wypełnia. Zamiast robić to samemu właściciel firmy może zlecić to zadanie zewnętrznej firmie. Jest to tzw. outsourcing płac. Polega on na tym, że wyżej wymienione obowiązki spadają na barki zewnętrznej firmy, która zobowiązuje się do wykonywania tych zadań. Oczywiście za swoje usługi pobiera opłatę.

Dlaczego outsourcing jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli zająć się etymologią tego słowa zobaczymy, że jest to skrót angielskich słów outside-resource-using, czyli tłumacząc na polski korzystanie z zewnętrznych źródeł. Krótko mówiąc outsourcing polega na zlecaniu wykonywania różnych rzeczy innym firmom. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług zewnętrznej firmy musimy zastanowić się czy spełnia ona nasze wymagania, czy oferuje wykonanie potrzebnych nam usług oraz czy cieszy się dobrą opinią. Jeżeli firma oferuje usługi wysokiej jakości powinniśmy rozważyć skorzystanie z jej usług. Dlaczego? Korzyści korzystania z outsourcingu jest kilka:
1)Nasza firma może skoncentrować się na celach swojej działalności.
2) Profesjonaliści będą zajmowali się różnymi obowiązkami np. księgowością.
3) Zewnętrzne firmy zapewniają wysoką jakość usług oraz mają doświadczenie w ich świadczeniu.
4) Firma nie musi inwestować w utrzymanie bazy organizacyjnej oraz technicznej.
5) Różne działy firmy są odciążone z nadmiaru obowiązków.
Jak widać korzyści jest wiele a jeżeli wybierzemy firmę o dobrej opinii możliwe, że nie będzie żadnych minusów korzystania z outsourcingu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz