Follow Us

Czym wykonać otwory?

Czym wykonać otwory?

Na placach budów wykorzystywanych jest mnóstwo różnego rodzaju elektronarzędzi. Wśród nich nie może zabraknąć również takich narzędzi, które ułatwią wykonanie przewiertów w murowanych lub betonowych ścianach, posadzkach, stropach.

Jakich narzędzi użyć do tych prac?

Podstawowe narzędzia, które służą dzisiaj do wykonywania przewiertów należą wiertnice diamentowe. Narzędzia te są niezwykle przydatne w miejscach, w których konieczne jest wykonanie przewiertów w betonowym podłoży. Średnica otworów, które można wykonać posługując się wiertnicą jest bardzo zróżnicowana. Minimalna średnica otworów wykonywanych przy pomocy wiertnic diamentowych wynosi 6 mm. Są jednak i takie, którymi można wykonać przewierty o znacznie większej, bo wynoszącej 1500 mm. Zaletą korzystania z wiertnic jest nie tylko możliwość wykonania równych przewiertów o zróżnicowanej średnicy. Moc tych narzędzi może być na tyle duża, aby nie trzeba było korzystać z narzędzi udarowych. Stosując wiertnice nie trzeba się obawiać naruszenia konstrukcji budynku. W czasie prac wiertnicą nie są powstają wibracje i drgania. Poziom bezpieczeństwa prac jest więc naprawdę bardzo wysoki.

Czym wykonać otwory?

Podłoża, w których można wykonywać przewierty

Plusem wiertnic diamentowych jest to, że mają one wiele zastosowań. Beton i żelbet to nie jedyny materiały, w których można wykonywać otwory korzystając z tych narzędzi. Wiertnice diamentowe są bardzo przydatne, gdy zachodzi konieczność wykonania przewiertów w jezdni, nadają się bowiem do wiercenie w asfalcie. Można nimi wykonywać przewierty także w twardych materiałach ceramicznych, na przykład w terakocie. Przewierty mogą być wykonywane metodą na sucho. Wtedy sięga się po ręczną wiertnicę, która może, ale nie musi być zintegrowana ze statywem. Wiertnica ręczna bez statywu sprawdzi się przy wykonywaniu przewiertów, których maksymalna średnica wynosi 200 mm. Do przewiertów o większej średnicy i o znacznej głębokości używa się wiertnic ze statywem. Na rynku dostępne są wiertnice diamentowe o różnej mocy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz