Follow Us

Internet dla seniorów

Internet dla seniorów

Internet towarzyszy nam od wielu lat. Korzystanie z zasobów globalnej sieci komputerowej nie jest obecnie zarezerwowane tylko dla ludzi młodych. Coraz częściej z Internetu korzystają także osoby starsze i seniorzy.

Rozmawianie

Dla seniorów Internet jest świetnym narzędziem do wirtualnych spotkać ze znajomymi czy członkami najbliższej rodziny. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy bliscy mieszkają daleko lub osoby starsze ze względu na stan swojego zdrowia rzadko (lub wcale) wychodzą z domu. Dla seniorów szczególnie przyjazne są:
Skype;
Messenger.
Messenger umożliwia przesyłanie nie tylko wiadomości tekstowych, ale także wysyłanie zdjęć czy filmów oraz prowadzenie rozmów wideo. Prowadzenie wideorozmów umożliwia także Skype. Za pośrednictwem Messengera lub Skype można także komunikować się jednocześnie z kilkoma użytkownikami, nawet z tymi, którzy mieszkają lub przebywają w bardzo odległych zakątkach świata.

Strony www przyjazne seniorom

Obecnie powstaje coraz więcej stron www, które poruszają sprawy ważne dla osób starszych. Na stronach tych seniorzy mogą dowiedzieć się o imprezach kulturalnych, prozdrowotnych czy edukacyjnych, które odbywać się będą w ich okolicy. Na serwisach dedykowanych seniorom znajdą także porady specjalistów z różnych dziedzin: finansów czy prawa. Bardzo ciekawą stroną jest kalkulator emerytur. To strona prowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Seniorzy znajdą na niej także informacje dotyczące kapitału początkowego oraz o waloryzacji składek. Do ciekawych, wartych odwiedzenia stron należą także te Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na witrynach tych zamieszczane są relacje z wykładów, zaproszenia na nie oraz porady dotyczące możliwości założenia własnego UTW.

Internet nie jest dzisiaj dostępny tylko dla ludzi młodych

Jest mnóstwo stron www, które poruszają tematy bliskie seniorom. Osoby starsze coraz chętnie korzystają z możliwości, które daje Internet. Wykorzystują go między innymi jako narzędzie komunikacji z bliskimi i znajomymi.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz