Follow Us

Internet jako pomoc dla uczniów i nauczycieli

Internet jako pomoc dla uczniów i nauczycieli

Internet wykorzystujemy nie tylko do rozrywki. Jest on także bardzo cenną pomocą dla uczniów i nauczycieli.

Możliwości jakie daje Internet

Globalna sieć komputerowa jest miejscem, w którym zamieszczane są informacje z różnych dziedzin wiedzy. Spora część tych informacji może zostać wykorzystana jako pomoce dydaktyczne w szkołach. Zaletą powszechnego dostępu do Internetu jest przede wszystkim możliwość dotarcia do informacji w sposób bardzo prosty, a przy tym niezwykle szybki. Po informacje dostępne w sieci można sięgać w każdej chwili. Za sprawą urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych nowej generacji i tabletów – informacje te dostępne są także w każdym miejscu. Dzięki temu informacje mogą być nieustannie wymieniane, pozyskiwane i przetwarzane. Z możliwości Internetu korzystają coraz częściej nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele.

Co przyda się w szkole?

Uczniowie, a przede wszystkim nauczyciele, coraz częściej korzystają z platform i for edukacyjnych oraz ze stron www, które są poświęcone edukacji. Dla nauczycieli dostępne są witryny internetowe z grami i filmami edukacyjnymi, ale także witryny z gotowymi scenariuszami lekcji. Są także strony zawierające różne poradniki adresowane do uczniów i nauczycieli. Pojawiają się również na portalach społecznościowych edukacyjne fan page. Zawierają one linki dzięki, którym użytkownicy są przenoszeni na inne strony www z artykułami poświęconymi edukacji bądź na strony z naukowymi lub popularnonaukowymi artykułami. Zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli cieszą się także prowadzone przez nauczycieli, wykładowców akademickich czy studentów blogi.

Są one źródłem rzetelnych informacji przydatnych dla nauczycieli i uczniów

Coraz więcej polskich szkół decyduje się także na prowadzenie dzienników w formie elektronicznej. Ułatwiają one nie tylko pracę nauczycielom, ale dają także możliwość częstszego kontaktowania się rodziców i nauczycieli. Rodzice mogą na bieżąco sprawdzać postępy swoich dzieci, kontrolować ich zachowanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz