Follow Us

Internet stacjonarny czy mobilny?

Internet stacjonarny czy mobilny?

Kiedy Internet pojawił się w naszym kraju, dostęp do niego był mocno ograniczony. Aby połączyć się z siecią, potrzebny był komputer z modemem podłączonym do telefonu.

Korzystać mogliśmy wyłącznie z Internetu stacjonarnego. Dzisiaj do wyboru mamy również Internet mobilny. Na które z rozwiązań się zdecydować?

Internet stacjonarny

To rozwiązanie idealne dla wszystkich, którzy z Internetu będą korzystać głównie w domu. Modem podłączony na stałe do komputera pozwala na łączenie się z siecią w dowolnym momencie. W przypadku Internetu stacjonarnego obecnie najczęściej wybierany jest nieograniczony transfer danych. Za stałą opłatę możemy korzystać z sieci bez żadnych ograniczeń. Sprawdzi się to świetnie w przypadku tych, którzy lubią w Internecie oglądać filmy bądź ściągać je na dysk.

Internet mobilny

Decydując się na Internet mobilny, możemy być pewni, że z sieci skorzystamy niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Wystarczy mieć ze sobą specjalny modem, który bez trudu zmieści się nawet w niewielkim portfelu. Internet mobilny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy dużo podróżują. W przypadku Internetu mobilnego do wyboru mamy dwa rozwiązania: stałą opłatę za określony transfer danych albo doładowywanie stanu konta. Ci ,którzy korzystają z sieci regularnie i dużo powinni zdecydować się raczej na pierwsze rozwiązanie. Osoby, które wykorzystują Internet jedynie sporadycznie będą zadowolone z dostępu na kartę. Należy jednak pamiętać, że karta musi być doładowywana cyklicznie. W przeciwnym razie konto straci ważność. Takie rozwiązanie wymaga więc niemałego zdyscyplinowania – wystarczy zapomnieć o doładowaniu przez określony czas, aby konieczny był zakup nowej karty.

Zanim podejmiemy decyzję o tym, czy postawić na Internet stacjonarny, czy mobilny, powinniśmy się poważnie zastanowić. Tylko bowiem wtedy będziemy naprawdę zadowoleni, jeśli Internet będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Wiele osób decyduje się na sieć mobilną bez zastanowienia. Później okazuje się, że nie był to w ich przypadku dobry wybór.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz