Follow Us

Internet źródłem informacji

Internet źródłem informacji

Globalna sieć komputerowa łączy na całym świecie miliony użytkowników.

Korzystają oni z dostępu do Internetu, aby wysyłać pocztę elektroniczną czy tez komunikować się z innymi. Internet stał się także bardzo potężnym narzędziem do poszukiwania bardzo różnych informacji.

Internet umożliwia nam dotarcie do informacji zawartych w bardzo różnych źródłach z każdej dziedziny wiedzy

Ci, którzy znają języki obcej, a w szczególności język angielski, mogą niezbędnych im informacji poszukiwać także na stronach angielskojęzycznych. Informacje, których potrzebujemy do pracy lub szkoły znajdziemy do tego bardzo szybko. Miliony internautów na całym świecie korzystają między innymi z internetowej encyklopedii Wikipedia. Wikipedia jest encyklopedią wielojęzyczną. Istnieje także jej polska wersja. Encyklopedię tę tworzą sami internauci, dlatego do informacji, które w niej można znaleźć należy podchodzić sceptycznie. Oczywiście są w niej także hasła opracowane przez specjalistów. Mimo to wykorzystujmy to źródło wiedzy nader ostrożnie. Internet jest miejscem, w którym znajdziemy także publikacje popularno-naukowe lub naukowe.

W Internecie można znaleźć nie tylko informacje z różnych dziedzin wiedzy

Sieć jest również narzędziem do poszukiwania informacji o bieżących wydarzeniach politycznych, sportowych czy kulturalnych. Coraz częściej strony www zastępują nam gazety. Zdecydowanie częściej niż kilka lat temu traktujemy strony www jako źródło informacji o chorobach, produktach i usługach. Poszukujemy informacji jak założyć własny biznes, jak zdobyć środki na jego założenie, jak zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą nam zmienić pracę. Wiele stron www to wielkie tablice ogłoszeń, na których zamieszczane są informacje o wolnych miejscach pracy, konkursach i przetargach.

Zakres informacji, które można znaleźć w Internecie jest ogromny. Nie ma dziedziny wiedzy na temat, której w sieci nie uda nam się znaleźć żadnych informacji. Encyklopedie, słowniki, artykuły – to wszystko znajdziemy dzisiaj w Internecie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz