Follow Us

Jak korzystanie z usług zewnętrznych firm może pomóc prowadzić działalność?

Jak korzystanie z usług zewnętrznych firm może pomóc prowadzić działalność?

Jesteś właścicielem firmy a nie wiesz jak wypełnić PIT? Nie jesteś w stanie powiedzieć jakie składki na ZUS powinieneś odprowadzić i w jakiej kwocie? Masz problem z wypłacaniem wynagrodzeń swoim pracownikom i inne problemy związane z księgowością? Nie musisz się tym martwić. Istnieję firmy, które oferują zajęcie się obowiązkami takimi jak:

-wypłata wynagrodzeń dla pracowników,

-odprowadzanie składek ZUS i podatków,

-tworzenie statystyk dla GUS,

-prowadzenie teczek pracowników,

-wystawianie zaświadczeń o zarobkach.

Zlecanie wyżej wymienionych obowiązków zewnętrznym firmą to outsourcing płac. Ktoś może zapytać: czym jest outsourcing?

Jest to skrót od słów outside-resource-using, czyli korzystanie z zewnętrznych źródeł. Co za tym idzie pojęcie to oznacza zlecanie różnych zadań, projektów lub powierzanie funkcji zewnętrznym firmom. Wiele przedsiębiorców decyduje się na coś takiego, ponieważ jest to opłacalne i przynosi wiele korzyści. Tutaj może pojawić się kolejne pytanie: jakich?

1) Wykonanie chociażby obsługi księgowości zlecone jest profesjonalistom, którzy zajmują się tym już długo i mają doświadczenie w tej kwestii.

2) Możemy skoncentrować się na celach naszej działalności.

3) Utrzymujemy niższy poziom zatrudnienia, a co za tym redukujemy koszty z tym związane.

4) Odciążamy działy firmy, które musiałyby się zajmować tymi obowiązkami.

Odmiany outsourcingu.

Outsourcing może być pełny lub selektywny. W pełnym przedsiębiorca podpisuje umowę na kompleksowe wykonanie usługi przez zewnętrzną firmą. Natomiast w selektywnym klient może zadecydować, co ma wchodzić w zakres umowy. Dzięki temu może określić czego dokładnie potrzebuje i wymaga od zewnętrznej firmy.

Jak wybrać firmę, która ma wykonać za nas pewne zadania?

Przede wszystkim musimy znaleźć taką, która oferuje dokładnie to czego potrzebujemy. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na zbędne rzeczy lub otrzymywać niepełną usługę. Drugim w kolejności czynnikiem jest opinia danej firmy na rynku. Trzecim zaś jakość oferowanych usług oraz profesjonalizm w ich wykonaniu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz