Follow Us

Jak wyposażyć i pomalować pokój dla dziecka?

Jak wyposażyć i pomalować pokój dla dziecka?W dzisiejszych czasach wielu rodziców jeszcze przed narodzinami swojego dziecka pragnie przygotować dla niego pokoik. Jest to możliwe przede wszystkim wtedy, gdy znają oni płeć ich potomka. Wtedy mogą pełną parą rozpocząć remont pokoju.

 Jaki kolor ścian w pokoju dziecka?

Muszą jednak oni zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Przede wszystkim na to, jak malować pokoje dla dzieci, aby były przytulne i po prostu ładne. Nie jest to proste zadanie, jednak warto poświęcić odrobinę więcej czasu, aby efekt końcowy zachwycił wszystkich.

Jeśli, więc chodzi kolor to oczywiście dominuje róż dla dziewczynek i błękit dla chłopców. Jest to najpowszechniejsze rozwiązanie, jednak trzeba przyznać, że coraz częściej się od niego odchodzi. Wszystko przez to, że dziś raczej jest to uznawane za staromodny stereotyp, niż jakąś zasadę. Dzisiejsze dzieci, więc wychowują się w filecie, zieleni, żółci lub w beżu. Ważne, aby każdy z tych kolorów był odpowiednio ciepły i dawał pozytywny wydźwięk. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być pastelowe barwy, które idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym.

Dywan dostosowany do ścian

Oprócz koloru ścian ważną sprawą jest podłoga. Warto tutaj zdecydować się na jakiś bardzo miękki dywan, na który bez problemu można położyć dziecko. Na rynku jest naprawdę wiele rozwiązań, które spełniają te kryterium, więc nie trzeba obawiać się. Poza tym ważne, aby zwrócić uwagę również kolorystycznie, aby pasował on do ścian. Jeśli są one gładkie, to warto wybrać jakiś przyjemny dla oka wzorek w pasujących barwach. Ważne, aby obie te rzeczy nie były we wzory, gdyż mogą one za bardzo się gryźć i popsują cały efekt.

Jeśli chodzi o kolejne ważne rzeczy związane z remontem pokoiku dla dziecko, to nie można zapomnieć o firankach. Dają one większą prywatność i ozdabiają całe pomieszczenie. Poza tym dobrze, jeśli zamontuje się rolety wewnętrzne lub zakupi zasłony. W ten sposób ochroni się dziecko przed promieniami słonecznymi.

Po tych elementach pozostanie już tylko kwestia mebli, przyborów i zabawek, których przecież nie może zabraknąć.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz