Follow Us

Jak zdefiniować leasingową pożyczkę na samochód?

Jak zdefiniować leasingową pożyczkę na samochód?

Popularność pożyczek leasingowych rośni w Polsce już od kilku lat. Czym zatem taka pożyczka na samochód różni się czy to od leasingu w klasycznym wydaniu, czy to od kredytu samochodowego?

Podstawowe informacje

Leasingowa pożyczka samochodowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie jest udzielana przez banki, ale przez firmy leasingowe. Mamy zresztą do czynienia z rozwiązaniem wykorzystywanym nie tylko po to, aby finansować zakup samochodów. Pożyczki leasingowe znajdują zastosowanie także w odniesieniu do klientów, którzy chcą wejść w posiadanie maszyn i innych urządzeń, w tym zaawansowanego sprzętu IT. Warte podkreślenia jest również to, że można za jej pośrednictwem sfinansować nie tylko zakup auta osobowego, dostawczego i ciężarowego, ale i jednego z tych, które są wykorzystywane w przemyśle ciężkim.

Pożyczka leasingowa a leasing

Często można usłyszeć, że pożyczce leasingowej jest bliżej do kredytu samochodowego niż do leasingu. Tak ona, jak i leasing mają jednak kilka wspólnych cech. Na pierwszy plan wysuwa się to, że na oba rozwiązania możemy liczyć nawiązując kontakt z firmami leasingowymi. Co więcej, w obu przypadkach mamy do czynienia z podobnymi procedurami, zwykle ocenianymi jako liberalne. Podmioty zainteresowane pożyczkami leasingowymi doceniają zwłaszcza to, że proces wnioskowania jest znacznie krótszy i mniej złożony niż ten, który należy przejść ubiegając się o kredyt w banku. Często właśnie oszczędność czasu jest wymieniana jako najmocniejszy argument przemawiający za tym, aby zainteresować się taką opcją.

Podobnie jak leasing, pożyczka leasingowa jest też przyznawana jedynie w ściśle określonym celu. Można w ten sposób sfinansować jedynie środki trwałe. Nie można wykorzystać jej do finansowania bieżących wydatków, nie skorzystamy z niej również planując inwestycje takie, jak remont budynku firmowego.

Przegląd różnic

Najbardziej charakterystyczną różnicą między pożyczką leasingową i leasingiem jest czas trwania umowy. W tym pierwszym przypadku nie ma żadnych ograniczeń prawnych, które wiązałyby strony.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz