Follow Us

Jaki komin zamontować?

Jaki komin zamontować?

Komin to bardzo istotny składnik całego systemu grzewczego i jako taki powinien być dobrany ze szczególną pieczołowitością.

Niewłaściwie zamontowane systemy kominowe nie tylko narażają nas na koszty ale mogą stanowić źródło poważnego zagrożenia życia i zdrowia.

Wybór komina

Najpowszechniejsza zasada mówi, że dobór komina powinien uwzględniać przede wszystkim rodzaj używanego kotła oraz paliwa jakie jest wykorzystywane do opalania. Bardzo istotnym parametrem jest też moc kotła i także pod tym kątem należy dokonywać wyboru komina. Jeżeli posiadamy kocioł, który jest opalany olejem lub gazem to najlepszym wyborem będą kominy wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, izolowany termicznie. Ewentualnie możemy wykorzystać komin ceramiczny, który posiada stalową wkładkę. Stalowe kominy są zazwyczaj złożone z dwóch rur, które połączone są specjalną warstwą izolacyjną.

Sprawdź również http://www.systemykominowe.pl/

Tradycyjne murowane kominy możemy zastąpić swoistymi systemami, które są bardzo łatwe w montażu

W tym wypadku całość urządzenia składa się zaledwie z kilku elementów. Najważniejszym z nich jest wkład kominowy, który składa się z rur kamionkowych lub ceramicznych. Długość tych elementów nie przekracza sześćdziesięciu sześciu centymetrów, zaś ich średnica około trzydziestu centymetrów. Pozostałe elementy to obręcze odległościowe oraz obejmy. Zewnętrzna część urządzenia wykonana jest z pustaków keramzytobetonowych. To bardzo lekki i wytrzymały materiał, który łączy się za pomocą zaprawy. Taka konstrukcja zawiera w sobie specjalne kanały przewietrzające, które mają za zadanie właściwe odprowadzanie wilgoci i nie pozwalają jej wpływać na zabudowę wkładu kominowego. Izolacja systemu kominowego wykonana jest w większości wypadków z wełny mineralnej. Sytuuje się ją między obudową komina a samym wkładem kominowym.

Największą trwałością charakteryzują się kominy ceramiczne, a ich cena zaczyna się od około tysiąca pięciuset złotych. Tego typu konstrukcje mogą wytrzymać nawet do trzydziestu lat. W przypadku konstrukcji ze stali izolowanej musimy się liczyć z wydatkiem rzędu dwóch tysięcy złotych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz