Follow Us

Jakich narzędzi użyć do polerowania?

Jakich narzędzi użyć do polerowania?

Metod mechanicznej obróbki przedmiotów wykonanych z drewna, metalu, tworzyw sztucznych i szkła jest bardzo wiele. Jedną z nich jest polerowanie. Jest to metoda stosowana jako jeden z ostatnich etapów obróbki. Celem polerowania jest nadanie obrabianym przedmiotom pożądanej gładkości, szorstkości oraz połysku.

Narzędzia wykorzystywane do polerowania

Obecnie do wyboru są bardzo różne narzędzia do polerowania. Wśród narzędzi do polerowania wyróżnić można różnego rodzaju szlifierki. Zalicza się do nich między innymi szlifierki oscylacyjne. Są to narzędzia, które bardzo często wykorzystywane są w przydomowych warsztatach. Doskonale sprawdzają się do polerowania przedmiotów mających niewielką powierzchnię. Szlifierek tych można użyć do polerowania przedmiotów wykonanych z bardzo różnych materiałów. Doskonale sprawdzają się między innymi do polerowania przedmiotów wykonanych z drewna. Innym rodzajem szlifierek są szlifierki taśmowe. Ten rodzaj szlifierek sprawdzi się w przypadku polerowania przedmiotów mających dużą powierzchnię. Oprócz niewielkich szlifierek do wykorzystania w przydomowych warsztatach wyróżnia się także szlifierki o znacznie większych gabarytach wykorzystywane w fabrykach i dużych zakładach produkcyjnych.

Przeczytaj więcej na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/.

Materiały niezbędne do polerowania

Zastosowanie narzędzi do polerowania wymaga stosowania także różnego rodzaju materiałów ściernych. Dobiera się je pod kątem między innymi materiału, z którego został wykonany przedmiot mający zostać wypolerowany. W sprzedaży dostępnych jest więc wiele rodzajów materiał ściernych. Najprostszym jest popularny papier ścierny. Ma on bardzo powszechne wykorzystanie. Jest dostępny z ziarnem o bardzo różnej gradacji. Papier ścierny do polerowania mechanicznego na ogół wagę powyżej 100 g/m² i stosowany jest przy maszynowej obróbce. Do polerowania może zostać wykorzystana także fibra. Inne popularne materiały do polerowania to: futro polerskie, filc polerski, tarcze i dyski polerskie.

Poszczególne narzędzia do polerowania różnią się wydajnością i przeznaczeniem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz