Jakie akcesoria dla kota można kupić?

Jakie akcesoria dla kota można kupić?Koty to zwierzęta cieszące się dużą sympatią. Wiele osób decyduje się więc na zakup lub adopcję kota. Zanim jednak kot zamieszka w naszym domu, musimy wybrać się na zakupy. Są akcesoria dla kota, które powinny znaleźć się w naszym domu, jeszcze zanim zamieszka w nim kot.

Akcesoria dla kota, które musisz kupić w pierwszej kolejności

Do akcesoriów, które powinny znaleźć się w domu jeszcze zanim zamieszka w nim kot należy kuweta oraz żwirek. Kuwety dla kotów dostępne są w różnych wersjach. Najtańsze są proste odkryte kuwety. Kuwety otwarte mogą mieć nakładaną specjalną ramkę, która zapobiega wysypywaniu się żwirku. Kryte kuwety są droższe, zajmują także więcej miejsca, ale zdaniem wielu osób są bardziej higieniczne niż odkryte. Przy kuwecie można umieścić specjalną wycieraczkę, która po wyjściu kot z kuwety zbierze z jego łapek żwirek. Do sprzątania kuwety niezbędna jest łopatka. Oczywiście koniecznie trzeba kupić żwirek. Dużą popularnością cieszą się żwirki zbrylające. Oprócz nich w sklepach zoologicznych dostępne są żwirki roślinne i silikonowe. Okazuje się jednak, że nie każdy rodzaj żwirku odpowiada wszystkim kotom; być może konieczne będzie przetestowanie kilku rodzajów żwirku.

Co jeszcze jest potrzebne?

Ostrzenie pazurków to czynność, której z lubością oddają się wszystkie koty. Warto więc zakupić również drapak dla kota. Ich wybór jest ogromny: począwszy od modeli bardzo prostych aż po mocno rozbudowane, składające się z kilku poziomów drapaków. Oczywiście, im drapak jest większy, im więcej ma dodatkowych gadżetów, tym jego cena jest wyższa. W wyprawce dla kota powinno znaleźć się także legowisko. Tutaj także mamy mnóstwo różnego rodzaju posłań do wyboru. Rozmawiając o akcesoriach dla kota nie zapominajmy także o karmie. W sklepach dostępna jest karma sucha i mokra. Warto jednak wiedzieć, że koty piją bardzo niewielkie ilości wody, dlatego zaleca się karmić je głównie karmą mokrą. Powinna to być karma zawierająca dużą ilość mięsa, gdyż koty są mięsożercami. Wyprawkę kota uzupełniamy o zabawki.

Podobne wpisy: