Follow Us

Jakie posłanie przygotować psu?

Jakie posłanie przygotować psu?

Gdy zdecydujemy się, aby w naszym domu pojawił się pies pamiętajmy, że potrzebuje on miejsca, w którym będzie mógł odpocząć i spać. Oczywiście, wielu właścicieli psów pozwala im spać w swoim łóżku, nie jest to jednak rozwiązanie idealne dla obu stron.

W sklepach jest ogromny wybór posłań dla psów. Są one wykonane z bardzo różnych materiałów, mają różną wielkość, kształt i kolor. Różna jest więc także ich cena. Jakie posłanie dla psa będzie więc najlepsze?

Dobieramy posłanie dla psa do rasy

Kupując posłanie dla psa przyjrzyjmy się wcześniej jego sierści. Gdy włos jest niezwykle delikatny, postawy na miękkie posłanie. Miękkie posłanie sprawi, że włos psa, który jest jedwabisty, a przy tym bardzo delikatny nie będzie po pewnym czasie skołtuniony. Dla małego pieska można kupić posłanie przypominające budkę. Posłania dla psów wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Są wśród nich również wykonane z wikliny. Nie sprawdzą się one w przypadku lubiących wszystko gryźć szczeniaków. Kupując posłanie dla psa zapytajmy jakiego rodzaju wypełnienia użyto do jego wykonania. W posłaniach, które obecnie dostępne są na rynku najczęściej stosowane są silikonowe kulki. Z posłania z takim wypełnieniem są zadowolone wszystkie psy bez względu na to jaką rasę reprezentują.

Jaki rozmiar posłania dla psa jest najlepszy?

Kupując dla siebie łóżko zwracamy uwagę na jego wielkość. Tak samo jest z wyborem posłania dla psa. Pies musi mieć zapewniony komfortowy sen i wypoczynek. Posłanie dobieramy więc do wielkości psa. Pamiętajmy, że spora liczba psów zwija się w kulkę podczas snu. Dlatego przed zakupami mierzymy swojego psa od głowy do podstawy ogona. Do otrzymanego wymiaru należy dodać 20-30 centymetrów. W ten sposób kupimy idealne posłanie: nie za małe, ale też nie za duże.
Posłanie dla psa jest tym czym dla nas łóżko. Powinno więc być wygodne. Warto wybrać posłanie, z materiału, który jest łatwy do utrzymania w czystości. Posłanie ustawiamy w miejscu, które nie jest narażone na przeciągi. Nie poleca się umieszczania go także pod grzejnikiem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz