Follow Us

Jakie ubezpieczenie samochodu?

pexels-photo-401796Jeśli chodzi o rynek ubezpieczeń samochodów to ma się on doskonale i praktycznie każdy właściciel pojazdu znajdzie na tym rynku coś interesującego dla siebie. Przede wszystkim ubezpieczyciele starają się tworzyć jak najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o zakres ochrony.

Podstawowa ochrona to oczywiście ubezpieczenie OC, które posiadać musi każdy właściciel pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że to ubezpieczenie również sprzedawane jest w różnych pakietach. Podstawowa wersja to minimum które musi mieć każdy a więc ubezpieczenie OC na wypadek, gdy spowoduje się stłuczkę, kolizję, wypadek i do naprawy będzie przeznaczone auto drugiego człowieka. Natomiast ubezpieczyciel bez kupowania dodatkowej polisy AC proponują również możliwość wykupienia pakietu assistance, kupno ubezpieczenia NNW dla kierowcy i pasażerów czy specjalną ofertę, w ramach której gwarantują klientom ochronę zniżek na wypadek, gdy spowoduje się kolizję. Jeśli bowiem ktoś korzysta ze zniżek za bezszkodową jazdę musi się liczyć z tym, że za spowodowaną kolizję będą one zmniejszone i kolejna składka do zapłacenia będzie wyższa.

Pełna ochrona auta – autocasco

Zdecydowanie pełniejszą ochronę będzie można jednak uzyskać dopiero w sytuacji, gdy zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie autocasco np. w Gothaer. To polisa, która zabezpiecza właściciela pojazdu na wypadek, gdy on jest sprawcą i przy kolizji doprowadza do zniszczenia swojego samochodu. Posiadając wyłącznie ubezpieczenie OC w takiej sytuacji naprawę będzie trzeba wykonać ze środków własnych, a w wielu sytuacjach nawet niewielka stłuczka generuje wysokie koszty jakie będzie trzeba ponosić przy naprawie samochodu. Jeśli właściciel samochodu decyduje się na ubezpieczenie autocasco nie musi się martwić o takie sytuacje, ponieważ koszty naprawy pokrywać będzie ubezpieczyciel. Jest to również zabezpieczenie na wypadek, gdy dojdzie do kradzieży samochodu. Wtedy również można oczekiwać, że koszty zostaną zwrócone. Szczególnie w nowych autach, gdzie każda mała rzecz za naprawę może generować wysokie koszty warto zdecydować się na ubezpieczenie autocasco.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz