Follow Us

Kiedy nie chcemy pełnego ubezpieczenia AC

Kiedy nie chcemy pełnego ubezpieczenia ACUbezpieczenie AC jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli samochodów. W szczególności jest ono polecane dla ludzi, którzy jeżdżą bardzo dużo i/lub posiadają na własność drogie samochody.

Są oni wtedy bezpieczni, pewni, że jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku z ich winy, a zdarza się to najlepszym kierowcom, otrzymają odszkodowanie pozwalające na naprawienie samochodu, a czasami nawet będą mogli liczyć na pojazd zastępczy na czas przebywania ich maszyny w warsztacie. Nie da się jednak ukryć, że ubezpieczenie to czasami całkiem spory wydatek, a jeśli mamy duży samochód i historię kolizji, ceny mogą być horrendalne. W jaki sposób zapewnić sobie ochronę i nie zbankrutować? Rozwiązaniem jest ubezpieczenie minicasco.

Ubezpieczenie od poważnych wypadków

Ubezpieczenie AC pozwala nam na uzyskanie pieniędzy nawet w sytuacji, kiedy zarysujemy czyjś samochód na parkingu i przy okazji, niczym za karę, porysujemy też naszą maszynę. Nie jest to oczywiście dobry pomysł, bo stracimy zniżki, ale chodzi o zasadę. Wielu kierowców nie boi się jednak tak niewielkich uszkodzeń i do tego wychodzi z założenia, że drobne sprawy naprawi sobie samodzielnie oraz po niewielkich kosztach. Jest to na pewno rozsądne podejście. Z tego powodu ubezpieczenie AC ich nie interesuje, ale cały czas powstaje problem skasowania samochodu lub jego kradzieży. Rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie minicasco, z którym można liczyć na pomoc w takich właśnie gardłowych sprawach.

Warunki wypłaty z ubezpieczenia minicasco

W sposób oczywisty ubezpieczenie minicasco jest znacznie tańsze, ponieważ firma ubezpieczeniowa nie będzie musiała wypłacać odszkodowań w większości przypadków zdarzeń drogowych, które w praktyce mają zawsze charakter bardzo ograniczony. Jeśli jednak samochód zniknie całkiem z powodu kradzieży lub dojdzie do zniszczenia przekraczającego prób uzgodniony z ubezpieczycielem, a najczęściej jest to 70% wartości rynkowej pojazdu, ubezpieczyciel wypłaci nam kwotę równą wartości samochodu.

Sprawdź warunki ubezpieczenia http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/minicasco/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz