Follow Us

Krajowy Rejestr Sądowy

Krajowy Rejestr Sądowy

Wszystkie funkcjonujące w Polsce firmy muszą być odpowiednio zarejestrowane we właściwym do tego celu urzędzie miejskim. Rejestracja firmy oznacza także jednoczesny wpis do stosownego rejestru.

Przed rokiem 2001 rejestrem ten był rejestr handlowy, którego ograniczenia były dosyć spore co zmniejszało jego użyteczność. Co prawda katalogi firm były praktycznie tak dokładne jak te obecne, ale niestety dostęp do nich był bardzo utrudniony. Sytuację tą miał zmienić o wiele nowocześniejszy system, a mianowicie krajowy rejestr firm, który w pełni zastąpił stary rejestr handlowy. Założeniem już od samego początku było udostępnienie praktycznie każdemu zainteresowanemu dostępu do takiego katalogu także za pośrednictwem sieci.

KRS online

KRSO ile krs on line nie powstał od razu, ale dopiero po pewnym czasie to jednak umożliwienie dostępu do katalogu w każdym byłym mieście wojewódzkim sprawiło że dane takie stały się o wiele bardziej dostępne, każdy zainteresowany, czy to firma czy też osoba prywatna. Jest to nie tylko katalog firm ale także narzędzie służące do rejestracji podmiotów gospodarczych. Jednym z najważniejszych założeń jest to że wszystkie informacje, które znajdują się w krajowym rejestrze sądowym muszą być zgodne ze stanem faktycznym, chociaż czasem mogą zdarzać się drobne błędy które należy oczywiście zgłaszać. Wycieczka do sądu rejonowego po pozyskanie takich informacji jest dosyć problematyczna, ale obecnie można informacje takie pozyskiwać na oficjalnych stronach rządowych.

Katalog online

KRS onlineJest tym samym katalogiem do którego użytkownicy mają dostęp w oddziałach sądów rejonowych. Informacje o tym kiedy dany katalog był aktualizowany znaleźć można oczywiście na samej stronie internetowej. Idąc z duchem czasu na oficjalnych stronach internetowych umieszczono także informacje zawarte w krajowym rejestrze dłużników. Możliwe jest zatem sprawdzenie czy dana firma lub też osoba jest po prostu wypłacalna. Informacje takie mogą okazać się niezmiernie istotne, zwłaszcza przy odejmowaniu decyzji o współpracy z danym podmiotem gospodarczym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz