Kredyt gotówkowy w trzech prostych krokach

Kredyt gotówkowy w trzech prostych krokach

Za pomocą kredytu gotówkowego jesteśmy w stanie szybko i sprawnie uzyskać pieniądze na zakup interesującego nas produktu czy usługi. Jego zaciągnięcie nie jest trudne, a najważniejszym warunkiem przyznania funduszy pozostaje pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Przejrzyjmy i porównajmy oferty kilku banków
Pierwszym krokiem na drodze do zaciągnięcia opłacalnego kredytu gotówkowego powinno być zawsze przejrzenie ofert kilku różnych banków i ich staranne porównanie. Nie należy się przy tym skupiać na głośnych sloganach reklamowych i zamiast tego zwracać uwagę na to, co jest zwykle zapisane małym druczkiem w licznych umowach czy regulaminach.

Bardzo pomocne może okazać się wykorzystanie tzw. porównywarek, które wyszukają dla nas najbardziej opłacalną ofertę. Warto również spojrzeć na rankingi publikowane co najmniej raz w roku w wielu popularnych serwisach i czasopismach branżowych. Choć po kilku miesiącach mogą być nieco zdezaktualizowane, często potrafią dać nam ogólne spojrzenie na sytuację na rynku usług bankowych. Możemy także spytać o zdanie naszych znajomych, którzy w ostatnim czasie stanęli przed podobnym problemem i zdążyli sprawdzić kredyty oferowane przez kilka różnych banków.

Przygotujmy wymagane dokumenty i wypełnijmy wniosek

Jeśli wybraliśmy już bank, w którym zaciągniemy kredyt gotówkowy, powinniśmy przystąpić do wypełnienia odpowiedniego wniosku. Warto poprzedzić tę czynność przygotowaniem wszystkich potrzebnych dokumentów (najczęściej wymagany jest dowód tożsamości i zaświadczenie o zarobkach). Wspomniany wniosek możemy złożyć zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet – wybór w tej kwestii należy do nas.

Zaczekajmy na decyzję banku i podpiszmy umowę

Bank rozpatrzy następnie nasz wniosek, oceniając jednocześnie naszą zdolność kredytową. Po jego pozytywnym przyjęciu musimy jeszcze podpisać umowę kredytową i już niebawem otrzymamy pieniądze. W przypadku złożenia wniosku o kredyt gotówkowy za pośrednictwem Internetu, umowę może przywieźć do naszego domu kurier.

Podobne wpisy: