Follow Us

Kredyt pod hipotekę – najważniejsze informacje

Kredyt pod hipotekę – najważniejsze informacjeZakup własnego mieszkania nie jest obecnie kwestią łatwą – głównie dlatego, że ceny mieszkań stale rosną, choć podobno miały spadać. Najtrudniej jest w wielkich miastach, gdzie zarówno nowe budownictwo, jak i mieszkania z rynku wtórnego są ogromnie drogie, więc na palcach można policzyć osoby, które są w stanie kupić je za gotówkę. A skoro trzeba gdzieś mieszkać, a nie można kupić mieszkania za pieniądze, to należy dokonać zakupu na kredyt! Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka jakiejś nieruchomości. Wszyscy, którzy zamierzają zaciągnąć podobny dług, zapewne chcieliby dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat!

Kredyt pod hipotekę – jak to działa?

Kredyt hipoteczny ustanowiony jest na rzecz banku kredytującego, na prawie użytkowania wieczystego, bądź na prawie własności nieruchomości. Dana nieruchomość musi być przy tym ulokowana na terytorium Polski, a dodatkowe zabezpieczenia to ubezpieczenie, poręczenie czy weksel. Każdy bank ustanawia własne reguły przyznawania takiego kredytu, a jego wysokość uzależniona jest również od zdolności kredytowej konkretnej osoby czy osób. Oczywiście, kredyt tego rodzaju łatwiej jest otrzymać będąc w parze, ponieważ wówczas łączą się zdolności kredytowe dwóch osób.

Kredyt pod hipotekę – gdzie i jak?

Kredyt pod hipotekę można zaciągnąć w wielu bankach – warto jedynie najpierw przejrzeć dobrze oferty, żeby zdecydować się na najlepszą w danej chwili. W sieci internetowej można znaleźć liczne, stale aktualizowane rankingi, które przedstawiają w skrócie najlepsze oferty – dzięki przekierowaniom do konkretnym stron można o nich przeczytać nieco więcej. Jeśli chodzi o samą możliwość zaciągnięcia podobnego kredytu, najlepiej skonsultować się z konkretnym bankiem, którego oferta jest dla nas interesująca. Dzięki temu można dowiedzieć się ile wynosiłby koszt całkowity kredytu w danym banku i jakie konkretnie dokumenty trzeba przygotować. Z ich kompletem należy później zgłosić się w banku osobiście.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz