Follow Us

Kredyty gotówkowe na dowolny cel

Kredyty gotówkowe na dowolny celKredyty gotówkowe to produkt finansowy, który nie jest do końca dokładnie nazwany. Dlaczego? Ponieważ kredyty gotówkowe oznaczałyby wypłatę gotówki na określony cel. Kredyt sam w sobie jest bowiem produktem finansowym, który przyznaje się klientowi na zakup określonej rzeczy. Kredytuje mu się ten zakup. W przypadku kredytów gotówkowych od dawna już nie mamy jednak do czynienia z finansowaniem konkretnych rzeczy i banki zazwyczaj w ogóle nie pytają, po co są nam pieniądze.

Typowe kredyty gotówkowe

W dużej mierze kredyty gotówkowe zostały przejęte przez tak zwane para banki, które oferują obecnie chwilówki i inne podobne „szybkie pieniądze”. Cały czas jednak to baki są najlepszym miejscem na proste i szybkie kredyty gotówkowe, ponieważ oferowane przez nie warunki są zdecydowanie najlepsze. Można liczyć a dłuższe okresy spłaty i większe sumy pożyczanych pieniędzy, a do tego możliwe jest uzyskanie lepszych warunków spłaty, czyli przede wszystkim niższego oprocentowania. Co więcej, w praktyce bankowej istnieje obecnie kilka alternatyw dla kredytów gotówkowych, które często mogą być nawet od nich wygodniejsze.

Karty kredytowe i debety

Jeśli interesuje nas uzyskanie stosunkowo niewielkich środków finansowych na niedługi czas, kredyty gotówkowe wcale nie muszą być najlepszym rozwiązaniem, jakie mają dla nas banki. Kredytowanie naszej prywatnej działalności na okres do trzech miesięcy zazwyczaj może być prowadzone niemal za darmo z wykorzystaniem kart kredytowych i ich okresów bezodsetkowych. Jest to bardzo wygodne i do tego zwykle dostępne w procedurze znacznie prostszej od uzyskiwania kredytów gotówkowych. Co więcej, możliwe jest też uzyskanie tak zwanego debety w koncie, czyli prawa do automatycznego pożyczania pieniędzy od banku, jeśli nasze oszczędności osiągną poziom zerowy, a my dalej będziemy chcieli wypłacać pieniądze. Ta opcja jest jednak zwykle dość droga, chociaż i tak tańsza od kredytów gotówkowych. Na koniec można też zaznaczyć, że kredyty gotówkowe na niewielkie sumy klienci banków mogą często uzyskiwać jednym kliknięciem w systemie internetowym.

Więcej informacji dostępnych na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz