Follow Us

KRS Online

KRS Online

Osoby, które sprawdzają krs online często w poszukiwaniu różnego rodzaju danych i informacji na temat poszczególnych firm powinny po zajrzeniu na stronę sprawdzić datę aktualizacji poszczególnych danych.

Informacja taka widnieje już na głównej stronie powitalnej tak więc o od razu wiadomo czy warto z takiej strony korzystać czy też nie. Kolejną rzeczą którą należy zrobić to określić w jaki sposób krsonline ma wyszukiwać dla nas poszczególnych informacji. Na początku wybiera się w jakim zakresie działać powinna krs wyszukiwarka.

Możliwości wyszukiwania

KRS onlineWyszukiwać można tylko podmioty użytku publicznego czy też tylko i wyłącznie te podmioty, które znajdują się w fazie upadłości. Oczywiście możliwe jest wyszukiwanie także samych firm i przedsiębiorstw. W zależności od wybranej przez siebie opcji, wyszukiwanie to wyglądać może nieco inaczej. Przeważnie użytkownicy mają do wyboru aż 4 opcje według których wyszukiwać można podmioty gospodarcze. Najprostszą jest oczywiście możliwość wyszukiwania według podanych nazw, ale jeśli dana nazwa jest bardzo popularną nazwą to wyszukanie może zwrócić wiele wyników, które użytkownik przejrzeć będzie musiał już ręcznie albo powtórzyć wyszukiwanie według o wiele dokładniejszych kryteriów. Inną opcją, którą online krs umożliwia jest wyszukiwanie firm na podstawie numerów regon lub NIP.

Numer KRS

Bazy danychNajpopularniejszy jest jednak numer KRS. W tym przypadku można firmę znaleźć zdecydowanie najłatwiej. Wiele firm podaje numery KRS, także na swoich stronach internetowych. Narzędzie takie jak lista firm może pomóc w określeniu czy dana firma faktycznie istnieje. Brak wpisu do krajowego rejestru sądowego może że określonej firmy po prostu nie ma, chyba że zaznaczono iż wpisana została ona do lokalnego rejestru prowadzonego przez władze samorządowe. Wtedy jednak nie możliwe będzie znalezienie takiej firmy za pomocą wyszukiwania w KRS online. Po wyszukaniu konkretnej firmy znaleźć można szereg informacji na jej temat. Podstawowe to oczywiście dane teleadresowe, ale też i o wiele bardziej szczegółowe informacje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz