Follow Us

Księgowa na zastępstwo to duży problem?

Księgowa na zastępstwo to duży problem?

Żaden właściciel firmy nie uniknie tak zwanych spraw urzędowych. Prowadzenie firmy niesie bowiem za sobą sporo obowiązków. Samo założenie działalności gospodarczej nie jest obecnie bardzo skomplikowane. Co innego jednak prowadzenie księgowości czy obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników. Na pewno nie jest dobrym pomysłem samodzielne prowadzenie rozliczeń z Urzędem skarbowym czy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Zajmuje to po pierwsze czas przedsiębiorcy. A jak powszechnie wiadomo czas to pieniądz. Po, drugie, jest zbyt ryzykowne. Przepisy często się zmieniają, a urzędy nie mają litości dla przedsiębiorców. Nawet najmniejszy błąd w rozliczeniach może nieść za sobą poważne konsekwencje karno- skarbowe. Wydaje się więc, że jednym z najlepszych rozwiązań jest outsourcing kadrowo-płacowy oraz zatrudnienie kompetentnej księgowej. Wiele firm staje jednak przed innym poważnym problemem. Jakim? Poważny kłopot ma firma kiedy główna księgowa odchodzi na przykład na urlop macierzyński. Co wtedy zrobić?. Wydaje się, że rozwiązaniem jest tutaj księgowa na zastępstwo. Niestety, trudno jest znaleźć osobę, która ma wystarczające kwalifikacje na to stanowisko i do tego jest chętna pracować w zastępstwie kogoś. Prawda jest taka, że żadna osoba, która się ceni na rynku pracy się na to tak łatwo nie zgodzi. Poza tym, nigdy nie wiadomo jak nowa główna księgowa będzie potrafiła zintegrować się z grupą.

Co więc robić? Jak znaleźć kompetentną księgową na zastępstwo? Ano można przestudiować całą masę cv i przeprowadzić całe mnóstwo rozmów kwalifikacyjnych w nadziei, że znajdziemy kogoś odpowiedzialnego z kwalifikacjami. Rzeczywiście czasami może się udać. Obecnie nawet bardzo doświadczone osoby mają często problem ze znalezieniem pracy. Niewykluczone więc, że trafi się nam taka właśnie osoba i zgodzi się na pracę tymczasową. Co można jeszcze zrobić, aby uniknąć problemów związanych z zatrudnieniem nowej księgowej? Z pewnością warto się dowiedzieć, co sądzi o księgowej były pracodawca. Czasami wystarczy wykonać jeden telefon, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego. Jedno jest pewne znalezienie księgowej na zastępstwo nie jest proste.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz