Na ratunek wypadającym włosom

Na ratunek wypadającym włosom

Borykasz się wypadającymi, zniszczonymi, oklapniętymi i nieestetycznie wyglądającymi włosami? Niestety taki problem jest dosyć powszechny i dotyka znacznej części społeczeństwa, uprzykrzając życie i sprawiając, że niekiedy wstydzimy się wyjść z domu.

Jeśli czeszesz włosy i ich garść pozostaje na szczotce lub jeśli po umyciu głowy, odpływ w wannie zatyka się pod nadmiarem włosów, to niezawodne znaki, że pora sięgnąć po silne środki. Szampon przeciw wypadaniu włosów to najczęściej stosowane rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie problemów bezpiecznym, tanim oraz domowym sposobem.

Jaki szampon na wypadanie włosów wybrać?

Na rynku jest bardzo dużo kosmetyków, które w składzie posiadają składniki aktywne przeciwdziałające wypadaniu włosów. Wzmacniają one cebulki włosów i dostarczają im niezbędnych składników. Wybierając szampon, dobierz go do rodzaju swoich włosów. Fryzjer lub stylista może doradzić ci najlepsze rozwiązania, możesz też testować różne opcje, by wybrać kosmetyk, który jest najbardziej skuteczny w twoim wypadku. Unikaj jednak odżywek i szamponów zawierających SLS, czyli silikony. Jeśli nie chcesz przesuszyć kosmyków, zrezygnuj też ze specyfików na bazie alkoholu.
Potrafią być zabójcze dla włosów.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

 

Wypadające włosy to złożony problem, który niekiedy wymaga analizy trychologicznej i prawdziwego wsparcia lekarskiego. Często jest to jednak kwestia złej pielęgnacji oraz zbyt ostrego traktowania włosów. Zrób sobie mały, urodowy rachunek sumienia i przeanalizuj codzienne sytuacje. Może okazać się, że suszysz włosy gorącym powietrzem, zbyt mocno wycierasz je szorstkim ręcznikiem, chodzisz spać z mokrą głową lub nie nosisz czapki w mroźne dni. Powodem nadmiernej utraty włosów może być też ich częste prostowanie lub używanie lokówki – zwłaszcza na mokre kosmyki. Gdy włosy są mokre, są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenie. Ich łuski są wtedy otwarte i bezbronne. Jeśli sądzisz, że to właśnie niewłaściwa pielęgnacja jest przyczyną utraty włosów, to zmień nawyki oraz zacznij stosować szampon na wypadanie włosów.

Gdy to nie pomaga, to prawdopodobnie przyczyny są znacznie poważniejsze. Mogą mieć podłoże genetyczne lub chorobowe. Może to być również kwestia złej i niezrównoważonej diety. Gdy organizm nie funkcjonuje poprawnie, obecne składniki odżywcze dostarcza do komórek ciała. Cebulki włosowe nie są priorytetem, więc niekiedy nie otrzymują one niezbędnych im składników, a przez to obumierają. Co robić w tej sytuacji? Najpierw zmień swój jadłospis, wprowadzając do niego więcej witamin oraz różnorodnych składników odżywczych. Wyeliminuj ciężkostrawne węglowodany, jedź regularnie i różnorodnie, a także pij dużo wody. Potem wybierz się do lekarza i przebadaj się na obecność chorób. Być może wypadanie włosów to poważniejsza sprawa. Nawet takich sygnałów nie wolno lekceważyć.

Podobne wpisy: