Follow Us

Najczęściej spotykane motywy

Najczęściej spotykane motywyBranża malarska ma ogromne powodzenie, szczególnie wtedy kiedy ludzie budują się lub robią remont. Projektują swoje wnętrza tak aby podobały się nie tylko im ale również rodzinie. Jest kilka motywów które powtarzają się dosyć często, dlatego ułatwieniem są szablony i dostępność wielu kolorów.

Jednym z nich jest styl romantyczny na który dokonuje się malowanie szczególnie sypialni. Jest to miejsce relaksu, odpoczynku a także wspólnego spędzania czasu, dlatego musi tam być tak miło. Kolory ścian malowane farbą mogą być jasno kremowe, różowe, jasno niebieskie czy też z elementami żółtego. Wzory jakie dominują to głównie serduszka, kwiaty i wszystko co kojarzy się z miłością. Natomiast jeśli interesują Was farby do drewna zapraszamy do artykułu : https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-malowac-drewniane-podlogi

Łączenie stylów i kolorystyki

Cała delikatność wystroju jest połączeniem stylu, kolorystyki ale również jakości mebli które razem współgrają z kolorem ścian. Kiedy to jest pokój codzienny wówczas można stworzyć kącik marzeń, gdzie może dominować chociażby motyw morski. W takiej tonacji dominuje zieleń, niebieski, a także biały ponieważ te kolory najbardziej kojarzą się z wodą. Można namalować na ścianie statki, fale, jak również inne drobne motywy które będą ze sobą współgrały. Współczesna technologia Dulux jest tak zaawansowana, że można wszystko tak stworzyć że domownicy faktycznie mogą poczuć się jak nad morzem. Innym dosyć znanym motywem są kwiatowe, które można zaaranżować praktycznie wszędzie.

Używanie szablonów do malowania

Na jednolitej ścianie malowanej przez farby Dulux dodaje się szablony w postaci różnych kwiatów takie jak malwy, róże, tulipany, bratki. Jest to bardzo piękny motyw który ciekawie uzupełnia pozostałe wnętrza, tym bardziej jeśli są one standardowe. Można to zrobić na całej ścianie, jak również tylko jej fragment. Wiele osób życzy sobie malowanie kwiatów nad łóżkiem gdzie spędza wolny czas. Jest to początek do kolejnych aranżacyjnych pomysłów które można zrealizować. Większość osób natomiast wybiera styl klasyczny co oznacza dobór podobnych kolorów lub zestawionych ze sobą kontrastowo. Mogą to być pasy pionowe, poziome jak też pomalowana cała ściana i dopasowane pod charakter miejsca.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz