Follow Us

Należyta motywacja

Należyta motywacjaNapisanych zostało mnóstwo książek, które starają się jednoznacznie wyjaśnić, na czym powinno polegać skuteczne i długofalowe motywowanie pracowników. Kolejni naukowcy i praktycy biznesu wciąż wymyślają sposoby, w jaki sposób pracodawcy powinni podejść do tematu. Wiele mówi się o zaletach form gotówkowych. Są one bowiem realną formą nagrody, która skutecznie zmotywuje pracowników do dalszej pracy. Wskazuje się jednak również na krótkotrwałość tego sposobu. Gotówka bardzo szybko się rozpływa, po czym pozostaje po niej jedynie wspomnienie.

Chcąc więc zbudować trwałe i ścisłe relacje na linii pracodawca-pracownik warto skorzystać z niezwykle szerokich metod pozapłacowych. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo trwałe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez bardzo długi okres.

Karty przedpłacone

Idealnym na to przykładem są karty przedpłacone. W swoim działaniu przypominają karty debetowe, z tą różnicą, że dzięki nim pracownicy mogą liczyć na dodatkowe zniżki i promocje w wielu punktach usługowych. Dodatkową zaletą tego typu kart jest to, że możemy stworzyć ich specjalny design, który dostosujemy w zależności od okazji.

Sprawdź także: http://www.edenred.pl/pl/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie

Jednak najważniejsza wydaje się wspomniana już trwałość. Pracownik może bowiem z niej korzystać przez wiele lat, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej ogromną zaleta jest także to, że może być zrealizowana w Internecie, co w naturalny sposób rozszerza listę instytucji, w których zostanie użyta. Wszystko to sprawia, że karta na co dzień będzie mu przypominała o firmie, oczywiście w pozytywny sposób.

Karty podarunkowe

Niezwykle atrakcyjną formą nagród pozapłacowych jest także karta podarunkowa. Może ona przybrać formę bonu zakupowego bądź karnetu do kina, teatru czy na siłownię. Dzięki temu nasi pracownicy otrzymują realny, namacalny prezent, który z pewnością spotka się z ich aprobatą.

System motywowania naszych pracowników powinien uwzględniać tego typu, systematyczne nagrody. Dzięki temu udowodnimy, że ciężka i skuteczna praca naprawdę popłaca. Z pewnością warto się tym zainteresować.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz