Follow Us

Nowe narzędzie w rekrutacji: crowdsourcing

Nowe narzędzie w rekrutacji: crowdsourcing

Wykorzystywanie sieci prywatnych kontaktów zarówno przez potencjalnych pracodawców, jak i szukających zatrudnienia to od dawna skuteczny sposób na znalezienie idealnych kandydatów. Siłę crowdsourcingu wykorzystuje stworzona na Węgrzech platforma Talentuno. Platforma działa w tym kraju już od roku, w maju bieżącego roku została uruchomiona także w Polsce. Działa więc kilka miesięcy, ale już słyszało o niej wiele osób.

Czym jest platforma?

Platforma jest miejscem, które skupia pracodawców, kandydatów do pracy i niezależnych rekruterów – tak zwanych MatchMakerów. Platforma wykorzystuje moc crowdsourcingu, dzięki niemu rekrutacja pracowników może przebiegać o wiele szybciej i sprawniej. Platforma wspiera osoby, które chcą zostać niezależnymi rekruterami. Firma, dla której MatchMaker znajdzie pracownika i zostanie on przez nią zatrudniony, wypłaci mu premię. Jej wysokość zależy od branży oraz od tego, jakie jest średnie wynagrodzenie na danym stanowisku. Premia może wynieść nawet 10000 zł. W proces aplikacji platformy zostały wbudowane narzędzia testowe, które mogą zostać wykorzystane w procesie rekrutacji. Są to między innymi testy zawodowe i językowe.

Jak korzystać z platformy?

Osoby, które chcą wykorzystać to nowoczesne narzędzie rekrutacyjne muszą zarejestrować się na stronie. Mogą to zrobić kandydaci na dane stanowisko, potencjalni pracodawcy, rekruterzy. Aplikacja jest bardzo prosta, z jej obsługiwaniem poradzą sobie nawet osoby, które na co dzień nie korzystają z komputera. Platforma Talentuno to bardzo niekonwencjonalny sposób rekrutacji. Platforma skierowana jest przede wszystkim do firm działających w sektorze IT. Specjalizuje się także w rekrutacji pracowników dla administracji, finansów i księgowości, biznes management, obsługa klienta, marketing.

Dzięki platformie Talentuno pracodawcy poszukujący pracowników mogą na kosztach rekrutacji zaoszczędzić do 60 procent. Do tego niższym kosztem mogą mieć idealnego pracownika. To narzędzie, które może zmienić HR nie do poznania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz