Nowe warunki na rynku mieszkaniowym

Nowe warunki na rynku mieszkaniowymUwarunkowania rynku nieruchomości są obecnie takie, że zdecydowanie wspierają pomysły inwestycyjne najróżniejszych deweloperów i inwestorów, poprzez pozytywną koniunkturę. Nie jest już dzisiaj zaskoczeniem dla nikogo, że sprzedaż mieszkań we Wrocławiu czy Poznaniu stopniowo zbliża się do rekordowych pułapów, a co najważniejsze – nie brakuje klientów zdolnych do kupienia nowego mieszkania w cenie nawet miliona złotych.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia byłoby tworzenie nieruchomości o cenie rzędu dziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy, ale obecnie deweloperzy Wrocław nie mają większego problemu ze znalezieniem nabywców także dla takich ekskluzywnych i bardzo przestronnych mieszkań, nazywanych apartamentami. Wiele kosztować mogą jednak także studia czy kawalerki i niekoniecznie lofty – wszystko zależy od takich kwestii jak chociażby lokalizacja danego mieszkania.

Czym się kierować, szukając mieszkania z rynku pierwotnego?

Postawienie dużego nowoczesnego budynku mieszkalnego w biznesowej dzielnicy miasta natychmiast podnosi wartość mieszkania deweloperskiego w takim budynku, a z drugiej strony postawienie nieruchomości w otoczeniu kamienic o złej reputacji wpłynie na wartość mieszkania negatywnie. O tym wszystkim pamiętać musi nawet nie sam deweloper, dla którego ostatecznie liczy się tylko sprzedaż, ale klient, który na kolejne lata zostanie poniekąd skazany na życie w tym konkretnym miejscu. Powinien mieć więc stuprocentową pewność, że dany wybór będzie mu odpowiadał również w przyszłości. Aby uniknąć rozczarowania zakupem mieszkania, warto przede wszystkim nie kierować się tylko i wyłącznie ceną przy porównywaniu ofert. Warto sprawdzać także oferty tańsze oraz droższe chociażby po to, aby dowiedzieć się, jaki jest powszechnie oferowany standard w konkretnym przedziale cenowym i nie dać się nabrać deweloperom, którzy nie mają wielkiego doświadczenia w tej branży. Dużo o wartości mieszkania na pewno powinna powiedzieć klientowi także reputacja samego dewelopera, jego obecność na rynku i zrealizowane w przeszłości projekty.

Zobacz inwestycje mieszkaniowe Vantage S.A.: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe.html

Podobne wpisy: