O reklamie mailingowej

O reklamie mailingowej

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. Z pewnością nie da się dzisiaj sprzedawać produktów i usług nie stawiając na reklamę. Nowe możliwości w reklamie pojawiły się wraz z rozwojem internetu. Bardzo popularną formą marketingu internetowego jest mailing.

Narzędzia wykorzystywane w e-mail marketingu

E-mail marketing wykorzystuje tylko dwa narzędzia: skrzynkę pocztową i list elektroniczny. Liczba osób prywatnych i różnego rodzaju firm, które nie posiadają dzisiaj skrzynki pocztowej i adresu e-mail jest bardzo mała. Stąd też bardzo popularną formą reklamy w Internecie jest właśnie mailing. E-mailing jest jednorazową formą reklamy. Reklama dociera na skrzynkę pocztową adresata tylko raz.

Rola e-mali reklamowych

Celem tej formy reklamy internetowej jest zachęcenie potencjalnych konsumentów do określonych działań: założenia konta, zakupienia danego produktu, wzięcia udziału w konkursie. Przekaz reklamowy w postaci listu elektronicznego kierowany jest do konkretnej grupy odbiorców. Wiadomość reklamowa przypomina formą zwykły list elektroniczny. Zawsze jednak zawiera link, który ma za zadanie przekierować odbiorcę wiadomości reklamowej na konkretną stronę www. Reklama w formie listu elektronicznego zawiera nie tylko przekaz słowny. Aby była ona bardziej atrakcyjna dla odbiorcy wzbogaca się treść słowną o zdjęcia, filmy, elementy graficzne.

Adresy internautów

Aby móc wykorzystać reklamę mailingową do promowania swoich produktów lub usług niezbędne są adresy internautów. Możliwości ich zdobycia są bardzo różne. Najczęściej jednak firmy zainteresowane reklamą mailingową kupują adresy internautów od firm, które zajmują się tworzeniem baz danych. Bazy te tworzone są zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami prawnymi. A prawo wymaga, aby osoba, której adres znajdzie się w bazie wyraziła swoją zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych.

Reklama mailingowa to jedna z popularnych form reklamy w sieci. Jest skuteczna, ale kampania reklamowa powinna być przeprowadzana w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem.

Podobne wpisy: