Follow Us

Ochrona danych osobowych – tysiące zadowolonych klientów

Ochrona danych osobowych – tysiące zadowolonych klientów

Dane osobowe były i niestety niekiedy nadal jeszcze są wykorzystywanie nie zgodnie z przeznaczeniem. Klasycznym przykładem jest pozyskiwanie danych osobowych na podstawie różnego rodzaju ogłoszeń na przykład o pracę. Osoby, które swoje dane osobowe wysyłają muszą liczyć się z tym że mogą być one wykorzystane nadal nie zgodnie z przeznaczeniem jeśli nie dodamy na przykład do swojego CV odpowiedniej klauzuli o wyrażeniu zgody tylko i wyłącznie na potrzeby prowadzenia procesu rekrutacji.

Polityka bezpieczeństwa danych osobowych

Ochrona danych osobowych – tysiące zadowolonych klientówDane osobowe wykorzystywane były do różnych akcji promocyjnych, co jest klasycznym przykładem ich nie właściwego wykorzystania. Ale to jeszcze nic. Niektóre firmy wykorzystywały pozyskane w taki sposób dane osobowe do swojej promocji. Dotyczy to znanej chyba wszystkim z nas wzmianki o zadowolonych klientach. Opinie zadowolonych klientów, podpisane imieniem i nazwiskiem znajdziemy na wielu oficjalnych stronach internetowych, ale niekiedy okazuje się, że są to dane osób, które nie korzystały z usług danej firmy, ale ubiegały się w niej o pracę. Jeśli jednak taka osoba wyraziła pełną zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych to właśnie w taki sposób może się to skończyć. Aby przeciwdziałać takim praktykom stworzona została spójna polityka bezpieczeństwa danych osobowych określona w odpowiedni sposób w ustawie dotyczącej bezpieczeństwa danych osobowych.

Prawa autorskie w Internecie

Jeśli sami zadbamy o odpowiednią ochronę swoich danych osobowych to nie powinniśmy mieć problemów tego typu. W razie podejrzenia nieprawidłowego wykorzystania swoich danych osobowych można powiadomić stosowne organa. Nie mniejsze emocje budzą także prawa autorskie w Internecie, a konkretniej związana z nimi w ostatnim czasie ustawa, która jak się okazuje w ostateczności nie zostanie jednak wprowadzona w życie. Być może słusznie gdyż jak zauważono w znacznym stopniu ogranicza ona prawa obywatelskie, jednak lepsza ochrona praw autorskich i tak jest konieczna. Jak na razie to sami producenci w dużej mierze muszą dbać o to aby sprzedawane przez nich produkty były odpowiednio zabezpieczane.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz