Oferty nowych mieszkań

Nowe mieszkania sprzedają się znów bardzo dobrze, co wynika z wielu różnych czynników i wskaźników ekonomicznych, jakie wpływają na popyt na rynku nieruchomości. Jedną z bardziej oczywistych kwestii w tym temacie jest fakt, że od wielu lat w Polsce nowe mieszkanie Wrocław czy Poznań albo Łódź może być kupione tylko i wyłącznie z pomocą kapitału bankowego.

Zwłaszcza młodzi ludzie, dopiero rozpoczynający swoją przygodę zawodową i zakładający nową rodzinę, są zainteresowani kupnem mieszkania deweloperskie Wrocław i stanowią największą grupę odbiorców nieruchomości na rynku.

Kredyt hipoteczny

Bez wsparcia finansowego ze strony banku i bez przyznanego kredytu hipotecznego ich szanse na spełnienie surowych wymogów finansowych dewelopera są praktycznie zawsze znikome. Bez wkładu własnego, bez wsparcia rodziny i banku – kupno takiego mieszkania, którego wartość coraz częściej w dużych miastach zaczyna oscylować wokół dziesięciu tysięcy złotych od metra kwadratowego jest po prostu niemożliwe. Dlatego przy wysokiej akcji kredytowej i dużym zaangażowaniu banków w udzielanie kredytów, także deweloperzy Wrocław zaczynają notować bardzo duże skoki w sprzedaży czy rezerwacjach poszczególnych mieszkań.

Nowoczesne osiedla

W efekcie to, co jeszcze pięć lat temu wydawało się niemożliwe – a więc sprzedaż większości mieszkań na osiedlu jeszcze przed zakończeniem procesu jego budowy – dzisiaj jest powszechnie spotykane. Coraz ciężej znaleźć we Wrocławiu czy innym dużym i nowoczesnym oraz zamożnym mieście Polski takie projekty deweloperskie, które były by jeszcze w realizacji i miały wolne mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu. Szczególnie te osiedla o bardzo atrakcyjnej i konkurencyjnej lokalizacji, położone blisko miejskiego Rynku, Centrum lub zabudowy Staromiejskiej – cieszą się wielką popularnością, chociaż przez wzgląd na swoje położenie są przeważnie kilkukrotnie droższe od nieruchomości zlokalizowanych na miejskich peryferiach. Ale i tereny podmiejskie dzięki nieustannym inwestycjom w komunikację i infrastrukturę, są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne dla wielu lokatorów nie poszukujących życia w samym Centrum.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy: