Follow Us

Papierowe katalogi firm

Papierowe katalogi firm

W ostatnim czasie spotkać można oferty dotyczące sprzedaży klasycznych, papierowych katalogów firm. Statystyczna baza danych firm tego typu oferowana jest przy telesprzedaży, jako że nie jest to produkt, który łatwo jest zareklamować.

Jak można się dowiedzieć jest to zbiór zawiewający aktualne adresy firm zwykle z określonej kategorii, na przykład spis lekarzy czy placówek medycznych. Niestety jednak, nie jest to najkorzystniejsza oferta, z której skorzystać mogą konsumenci.

Wady

Bazy danychPo pierwsze opłaty za takie katalogi są dosyć wysokie, a klient zapłacić musi jeszcze za ich dostarczenie do swojego domu. Po drugie taka baza firm niestety ale we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie po prostu nie może być aktualna. Już w momencie wydania, nie mówiąc o momencie zakupu jej przez samego klienta dane w niej zgromadzone mogą być po prostu nie aktualne a co za tym idzie spis taki będzie z biegiem czasu bezużyteczny.

Naszym skromnym zdaniem nie warto jest dokonywać takiego zakupu, zwłaszcza że w sieci mamy o wiele lepsze bazy danych firm, które są nie tylko w pełni aktualne ale także oczywiście darmowe. Ich zaletą jest także mnogość różnych branż spośród których użytkownicy mogą dokonywać wyszukiwania określonych firm. W ten sposób znaleźć można informacje na temat wielu firm różnego typu, chociaż można wyróżnić także bazy firm skoncentrowane na określonej branży czy regionie.

Zalety

KatalogiZaletą takich baz jest bez wątpienia to że zawierają one więcej szczegółowych danych, i mogą być bardziej użyteczne zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miast, w przypadku których nie ma jeszcze popularnych serwisów internetowych na których można by takie właśnie informacje pozyskiwać. Mankamentem niektórych katalogów może być zdawkowa ilość informacji na temat określonej firmy.

Jeśli forma skatalogowana w danej bazie ma swoją własną stronę internetową to problem ten nie jest jeszcze taki duży, jeśli jednak nie to aby zapoznać się z dokładną ofertą konkretniej firmy należy po prostu zadzwonić. W papierowych katalogach informacje takie są jednakże zdecydowanie bardziej ograniczone.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz