Follow Us

Pizza: popisowe danie kuchni włoskiej

Pizza: popisowe danie kuchni włoskiej

Pizza w Poznaniu, Krakowie, Warszawie – dzisiaj to wyśmienite danie kuchni włoskiej można zjeść w każdym większym mieście. Co więcej, serwowane w lokalach pizze smakują naprawdę wybornie. Obecnie wiemy już, jak zrobić naprawdę dobre ciasto i jakie dodatki zastosować, aby pizza zachwycała smakiem.

Na cienkim cieście

Absolutną podstawą każdej pizzy jest ciasto. W większości polskich pizzerii można skosztować pizzy na cienkim cieście. W naszej świadomości dobra pizza przygotowywana jest właśnie na cienkim cieście. Tymczasem oryginalnie – we Włoszech – grubość ciasta uzależniona jest od regionu, w którym przygotowuje się pizzę. I tak na południu kraju pizza to ciasto grube i naprawdę treściwe. Im dalej na południe, tym cieńsza staje się pizza.

Do przygotowania każdej pizzy potrzebny jest sos. Jego zadaniem jest podkreślenie smaku całego dnia. Dlatego nigdy nie należy traktować sosu po macoszemu. W dobrych pizzeriach sos przygotowywany jest z prawdziwych pomidorów, które zachwycają smakiem i aromatem. Wówczas pizza również smakuje o wiele lepiej. Nigdy do smarowania ciasta nie powinno się używać ketchupu bądź gotowego sosu. Dobry sos można przygotować także z pomidorów z puszki. Warunek jest jeden: muszą to być pomidory wysokiej jakości.

Aromatyczne przyprawy i zioła

Aby wydobyć w pełni smak pizzy, trzeba zastosować również odpowiednie przyprawy. Oregano i bazylia to absolutna podstawa. Dzięki nim pizza smakuje wyśmienicie, a już podczas jej pieczenia roznosi się wspaniały zapach. Czy można sięgać po inne przyprawy? Robi się to raczej rzadko. Te wymienione komponują się z pizzą najlepiej.

Dobrze zrobiona pizza to doskonałe danie, które jest w stanie zadowolić najbardziej wybredne osoby. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze ciasto i sos na nic się zdadzą, jeśli ser czy szynka nie będą wysokiej jakości. Przygotowując pizzę, nie wolno oszczędzać. Każdy niskiej jakości produkt będzie bowiem istotnie rzutował na smak dania, istotnie go obniżając. A przecież nie o to chodzi tym, którzy zdecydowali się pójść na pizzę lub zamówić ją do domu.

Zobacz także:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz