Follow Us

Plany Office 365

Plany Office 365

Wysoki poziom elastyczności Office 365 zapewniany jest między innymi dzięki wprowadzeniu tak zwanych planów, które są zbiorem gotowych usług i oprogramowania dostosowanym przede wszystkim do rozmiarów firmy. Podstawowe plany biznesowe, stworzone zostały z myślą o małych, ale także i średnich przedsiębiorstwach.

Dlatego też dopiero w szerszych planach przewidzianych dla dużych korporacji Office 365 udostępnia zaawansowane opcje zarządzania na przykład oprogramowaniem instalowanym na poszczególnych stacjach roboczych czy dodaje zdecydowanie bardziej zaawansowane narzędzia. Niemniej jednak licencja Office 365 nie musi dotyczyć konkretnego wybranego planu.

Konfiguracja usług

Najlepiej rzecz jasna jeśli uda się nam znaleźć plan, który idealnie będzie odpowiadał potrzebom organizacji. Jeśli jednak nie uda się tego zrobić, nawet przy całkiem sporych możliwościach konfiguracji poszczególnych usług, to licencja na pakiet Office 365 może być przygotowana także w nieco inny sposób. Mianowicie istnieje jeszcze możliwość łączenia różnych planów w jedną usługę, czy nawet wyboru poszczególnych pojedynczych usług i po prostu dodaniu ich do wybranego przez siebie planu. Sama licencja nadal pozwalać będzie na roczny dostęp do aplikacji,  oraz zapewni dostęp do najnowszych aktualizacji czy też dodatkowych usług wynikających z wybranego planu. Wyraźny podział możemy zaobserwować pomiędzy planami Office 365 przewidzianymi dla małych firm oraz tymi, które są opracowane z myślą o wielkich korporacjach.

Liczba użytkowników

Najważniejszą różnicą jest tutaj liczba użytkowników, którzy mogą korzystać z pakietu. W szczególności może być to bardzo ważne kryterium przy wyborze odpowiedniego pakietu dla średniej firmy. Tańsze są oczywiście te usługi, w których liczba użytkowników pakietu Office 365 jest ograniczona.

Obecnie maksymalna ilość użytkowników wynosi 300, co daje całkiem spore możliwości także dla średnich firm. Ograniczenie to znika dopiero przy rozwiązaniach dedykowanych dla dużych firm, ale oczywiście wtedy za licencję na Office 365 zapłacić musimy odpowiednio więcej. W obu przypadkach można jednak uzależnić wysokość aktualnej opłaty za korzystanie z usługi od liczby użytkowników, którzy będą korzystać z Office 365.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz