Follow Us

Płatności elektroniczne przez Internet

Płatności elektroniczne przez Internet

Internet zmienił wiele aspektów naszego codziennego życia. Odegrał także dużą rolę w bankowości. Tradycyjną bankowość coraz częściej wypiera ta elektroniczna. Każdy z nas kto ma dostęp do Internetu może dzisiaj założyć konto internetowe.

Zalety

Wybierając konto internetowe możemy sporo zaoszczędzić. Konto online obsługuje jego właściciel; banki rezygnują więc z opłat za jego prowadzenie lub pobiera opłaty w symbolicznej wysokości. Także przelewy dokonywane z konta internetowego są tańsze od tych, które zlecimy w placówce banku. Z konta internetowego może płacić stałe rachunki za media, płacą za to zdecydowanie mniej niż robiąc to na poczcie. Decydując się na posiadanie konta internetowego zaoszczędzimy także swój czas. Nie będziemy musieli stać w kolejce do okienka na poczcie czy w banku. Płatności zrobimy siedząc wygodnie przy biurku w wolnej chwili. Z konta internetowego nie tylko opłacimy rachunki, ale zapłacimy także za zakupy, sprawdzimy saldo i historię dokonywanych transakcji.

Zarządzanie kontem

Z chwilą założenia konta internetowego otrzymamy do niego login oraz hasło. Kiedy zalogujemy się po raz pierwszy, może wybrać inne hasło i zmienić to, które otrzymaliśmy od banku. Wchodząc na stronę swojego banku wpisujemy login i hasło. Dostęp do konta mamy otwarty. Niektóre banki stosują dodatkowe zabezpieczenia. W zależności więc od banku, w którym założyliśmy konto internetowe kody możemy otrzymywać wiadomościami SMS lub otrzymać kartę kodów. Zanim pieniądze zostaną z naszego konta przelane, będziemy musieli wpisać poufny kod.

Bezpieczne korzystanie z konta

Pieniądze na koncie internetowym są bezpieczne. Musimy jednak nauczyć się na pamięć hasła i pilnować otrzymanej od banku karty kodów. Na hasło do konta wybierzmy takie, które łatwo zapamiętamy. Jeśli na wszelki wypadek zapiszemy hasło nie przyczepiajmy kartki w pobliżu komputera ani tym bardziej na ekranie monitora. Nie nośmy przy sobie otrzymanej od banku karty kodów. Wchodząc na stronę banku sprawdzajmy, czy adres jego strony zaczyna się od liter https.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz