Follow Us

Pomoc na drodze, czyli assistance

Pomoc na drodze, czyli assistanceKażdy, kto prowadzi samochód zdaje sobie sprawę, że na drodze zdarzają się przeróżne sytuacje.

Nie zawsze jest też możliwość poproszenia o pomoc kogoś z rodziny czy znajomych, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku. Dlatego warto przemyśleć pakiet usług typu assistance, szczególnie jeżdżąc często i w dalsze trasy.

Na czym polega auto pomoc?

Gdy w drodze dojdzie do zdarzenia, w wyniku którego samochód zostanie uszkodzony bądź unieruchomiony, ubezpieczenie AC nie zadziała od razu. Wprawdzie pomoże ono w pokryciu kosztów naprawy pojazdu czy innych, powiązanych z wypadkiem wydatków, jednak nie zapewni pomocy doraźnej. Zdarza się, że samochód po wypadku potrzebuje na przykład odholowania, czasami na dość długi dystans. To droga usługa, warto więc zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, wykupując jeden z dostępnych pakietów assistance.

W jakich sytuacjach przydaje się taki pakiet? Przede wszystkim podczas zderzeń z innym pojazdem, ale też z osobami, zwierzętami. Przydaje się, gdy samochód ulegnie awarii bądź zniszczeniu wskutek burzy, pożaru, wybuchu, lub wtedy, gdy zostanie ukradziony (nie tylko w całości, ale także jego części). Zapewni szybką pomoc i transport jeśli okaże się, że osoba posiadająca ubezpieczenie została unieruchomiona w oddaleniu od miejsca zamieszkania.

Bezpieczeństwo i spokój

Istnieją przeróżne warianty usług typu assistance. Można zdecydować się jedynie na polisę gwarantującą opłatę za holowanie uszkodzonego samochodu, choć istnieją znacznie szersze pakiety – pokrycie kosztów naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, a nawet kosztów transportu zastępczego na terenie Polski lub całej Europy.

Auto pomoc nie jest usługą, której wykupienie należy do obowiązków prawnych posiadacza pojazdu. Można się na nią zdecydować, jednak jest to jeden z kilku możliwych dodatków do obowiązkowego OC. Nie zmienia to faktu, że posiadanie takiego pakietu pozwala czuć się bezpieczniej. Będąc daleko od domu lub po prostu przemieszczając się gdzieś na trasie, dobrze jest mieć poczucie, że w razie niefortunnego zdarzenia szybko nadejdzie pomoc.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz