Follow Us

Prawa autorskie

Prawa autorskie

Wiele utworów muzycznych czy też innych dzieł jest objętych prawami autorskimi. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, czego dokładnie prawa autorskie w Internecie mogą dotyczyć. Jeśli na przykład na imprezie masowej, nawet takiej jak impreza firmowa, studniówka czy też i nawet wesele wykorzystywane są określone utwory muzyczne to konieczne jest dokonanie specjalnej opłaty właśnie do ZAIKS. Niektórzy zdają się zapominać o tym obowiązku.

Polityka bezpieczeństwa danych osobowych

Prawa autorskiePrawami autorskimi chronione są też i innego rodzaju rzeczy takie jak na przykład oprogramowanie czy też treści, które znajdują się na stronach internetowych. Samowolne ich kopiowanie bez zgody autora oraz bez podania źródła z którego pochodzą potraktowane może zostać właśnie jako przestępstwo, a osobie która prawa autorskie posiada, mogą zostać z tego tytułu wypłacone odszkodowania, od osób, które prawa autorskie naruszyły. Tak samo dotyczy to innych elementów które znajdują się na stronach internetowych. Mogą być to elementy takie jak chociażby zdjęcia, która się na stronie internetowej znajdują. Mało kto pamięta już dziś, że to właśnie ze względu na prawa autorskie upadł wielki projekt Google dotyczący stworzenia ogromnej biblioteki w której przechowywane byłyby książki w formie elektronicznej.

Prawa autorskie w Internecie

Prawdopodobnie w krótkim czasie od powstania, biblioteka ta stała by się największą biblioteką na świecie. Oprócz praw autorskich, ważne są też dane osobowe. Wiele osób zdaje się nie zdawać sobie z tego w ogóle sprawy podając swoje dane w wielu różnych miejscach i pozwalając na to, aby różne firmy miały prawo do ich przetwarzania. Zanim się na to w ogóle zgodzimy powinniśmy przyjrzeć się jaka polityka bezpieczeństwa danych osobowych w owej firmie, której swoje dane powierzamy obowiązuje. Takie informacje powinny być ogólnodostępne na stronie internetowej konkretnej firmy. Bardzo często polityka prywatności opisana jest w samym regulaminie, albo też jej opis znaleźć będziemy mogli w dokumencie osobnym, ale umieszczonym obok regulaminu konkretnej witryny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz