Programy komputerowe i ochrona danych osobowych

Jak się niekiedy okazuje bezpieczeństwo danych osobowych jest w wielu przypadkach bardzo poważnie zagrożone. Mowa tutaj o programach komputerowych, ale paradoksalnie problem ten w znakomitej większości dotyczy głównie nie komputerów, a właśnie telefonów komórkowych w przypadku których o wiele łatwiej jest pozyskać dostęp do takich danych. Jest dosyć groźne zjawisko, gdyż tak pozyskane dane osobowe mogą być później odsprzedawane. W przypadku komputerów na całe szczęście sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jeśli używamy programów, które wymagają podania danych osobowych, to powinniśmy sprawdzić jak w ich przypadku wygląda ochrona danych osobowych szkolenia ale nie tylko i takich danych.

Bezpieczeństwo danych osobowych

Programy komputerowe i ochrona danych osobowychBardzo dobrze jest posiadać na swoim komputerze osobistym z którego często korzystamy specjalne oprogramowanie komputerowe, które zapobiega wysyłaniu takich danych, w sposób nie widoczny dla samych użytkowników. W tej roli znakomicie sprawdza się oczywiście profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Takie programy jednak także zbierają dane na temat swoich użytkowników. Dlatego też zanim zdecydujemy się na to, aby z takiego oprogramowania móc skorzystać, powinniśmy po prostu przeczytać w jaki sposób zorganizowana jest w danej firmie polityka prywatności i do czego dokładnie wykorzystywane będą owe dane.

Instalacja oprogramowania

Znane i profesjonalne firmy dane tego typu pozyskują głównie w celu poprawy działania swojego oprogramowania, tak więc nie powinniśmy mieć z tego tytuły najmniejszych nawet problemów. Zawsze można się też na udostępnianie takich danych po prostu nie zgodzić. Jest to możliwe praktycznie w przypadku każdego oprogramowania. Na ogół swoją zgodę wyraża się przy instalacji oprogramowania i po zapoznaniu się z obowiązującym w jego przypadku regulaminem. Brak zgody na przetwarzanie takich danych przy większości programów nie wyklucza oczywiście możliwości korzystania z nich, wyjątkiem mogą być programy w przypadku których takie dane są po prostu niezbędne do ich prawidłowego działania, tak więc aby z nich korzystać konieczne jest wyrażenie swojej zgody na ich przetwarzanie.

Podobne wpisy: