Follow Us

Promocje ubezpieczycieli – jak skorzystać z najlepszej?

Promocje ubezpieczycieli – jak skorzystać z najlepszej?

Na rynku usług ubezpieczeniowych aż roi się od licznych promocji. Klienci dostają możliwość wyboru pomiędzy różnymi dostępnymi pakietami w wyjątkowo niskiej cenie. O ile jeszcze zakres ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej jest stały, to w przypadku ubezpieczenie ac stale ulega on zmianie.

Ubezpieczenie samochodowe jest to temat, który ciągle rozwija się i raz na jakiś czas wprowadzane są kolejne zmiany. Dla wielu osób dobrym pomysłem na otworzenie własnego biznesu będzie temat powiązany z ubezpieczeniami samochodów.

Polisy komunikacyjne

Obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych jest najważniejszą polisą komunikacyjną. Zapewnia pokrycie wszelkich szkód jaki zostaną spowodowane przez ubezpieczony pojazd. W zakresie OC wszystkie towarzystwa oferują ubezpieczenia auta na warunkach określonych ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jeśli nie chcesz, aby Twoja polisa obowiązkowa została przedłużona na kolejny rok, masz prawo złożyć wypowiedzenie umowy OC samochodu i skorzystać z lepszej oferty. Konieczne tylko staje się wcześniejsze złożenie dokumentów, które nam to umożliwią. Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ pozwala zaoszczędzić wiele czasu a przede wszystkim pieniędzy.

Przedłużenie umowy

Zapisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych stanowią, że jeżeli posiadacz pojazdu zawarł umowę OC na 12 miesięcy, opłacił należną składkę i nie zawiadomił pisemnie ubezpieczyciela przynajmniej na jeden dzień przed upływem okresu ubezpieczenia, to automatycznie zawarta zostaje kolejna umowa ubezpieczenia samochodu na następny rok. Sugerując się możliwościami jakie daje nam Internet w znacznym stopniu jesteśmy w stanie wpłynąć na podjęcie właściwej decyzji. Niezwykle ważne staje się, aby nie podejmować decyzji pod wpływem chwili, ponieważ może okazać się, że przeszła nam obok nosa promocja znacznie atrakcyjniejsza. Ubezpieczenia samochodów są więc propozycją, która jest w stanie wnieść gwarancję bezpieczeństwa podczas podróży dla nas samych oraz dla osób podróżujących razem z nami. Na pewno nie jest to temat, który będzie można zbagatelizować.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz