Follow Us

Przecinarki do betonu. Jaką wybrać?

Przecinarki do betonu. Jaką wybrać?

Najczęściej piła elektryczna czy spalinowa kojarzona jest przez nas jako z urządzeniem do obróbki drewna. Podobne urządzenia są też jednak stosowane do pracy z betonem. W tym przypadku są to przecinarki do betonu.

Zastosowanie

Przecinarki do betonu mają niezwykle szerokie zastosowanie. Niekiedy bez ich użycia nie da się przeprowadzić niezbędnych robót na danym placu budowy. Za ich pośrednictwem możemy ciąć oczywiście sam beton, ale niektóre modele pozwalają też na obróbkę kamienia czy asfaltu. W tym przypadku przy zakupie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na elementy i szczegóły techniczne urządzenia. Sama przecinarka do betonu przydaje się zwykle przy późniejszej obróbce betonowych elementów, w tym również płyt betonowych. Możemy za jej pośrednictwem przyciąć je do wybranych przez nas kształtów oraz rozmiarów.

Wiele modeli

Na rynku znajdziemy wiele modeli przecinarek, które różnią się od siebie konstrukcyjnymi detalami, a także przeznaczeniem. Popularne są przecinarki do betonu w formie piły łańcuchowej. Są one wyposażone w diamentową piłę i doskonale sprawdzają się do cięcia betonu, asfaltu, kamienia, a także murów. Decydując się na zakup piły łańcuchowej, należy sprawdzić, czy jest wyposażona w system czyszczenia przy pomocy wody. Sama piła łańcuchowa jest wyposażona w silnik spalinowy, co pozwala na dużą wygodę prowadzenia prac budowlanych. Niezwykle popularne są przecinarki tarczowe do betonu. W tym wypadku urządzenie jest zasilane energią elektryczną. Także tutaj stosuje się najczęściej diamentowe tarcze tnące. Moc takiej przecinarki to od 3 do 5 kW. Wybierając przecinarkę, należy zwrócić uwagę na średnicę tarczy tnącej. W ten sposób będzie można zorientować się, z jakimi elementami sobie poradzimy. Do większości urządzeń możemy tutaj też dokupić ogranicznik cięcia. Pozwala on na określenie głębokości, na jakiej ma zostać wykonane wycięcie. Dzięki temu praca będzie dużo łatwiejsza, a przede wszystkim szybsza. Zdecydowanie dużo korzystniej jest też wybierać urządzenia renomowanych firm.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz