Follow Us

Przegląd najpopularniejszych kalendarzy ściennych

Przegląd najpopularniejszych kalendarzy ściennych

Istnieje spora grupa materiałów promocyjnych, które nie tracą na znaczeniu nawet pomimo tego, że wydają się propozycjami powielanymi od lat, a tym samym dobrze znanymi klientom. Do grupy tej można zaliczyć między innymi kalendarze ścienne.

Już od dziesięcioleci promują one firmy o zróżnicowanym profilu, zdobią przy tym nie tylko biura i korytarze w siedzibie danego przedsiębiorstwa, ale i mieszkania prywatne jego pracowników. Są też często wręczanym gadżetem reklamowym.

Rozwiązanie estetyczne

Niejednokrotnie klient zapomina o nich natychmiast po ich otrzymaniu, gdy jednak jakość kalendarza jest wysoka, a on sam zwraca na siebie uwagę jako rozwiązanie estetyczne, może okazać się, że skutecznie promować będzie naszą firmę również w siedzibie klienta lub kontrahenta. Tu warto nadmienić, że kalendarze tego typu nie stanowią wcale monolitu. Możemy mówić o przynajmniej kilku ich rodzajach różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i funkcjami, jakie mają do spełnienia. Jednymi z najciekawszych wydają się w tym kontekście kalendarze listowane znane też jako plakatowe. Ich popularność nie jest przy tym przypadkowa, często mówi się o nich bowiem nie tylko w kontekście praktycznego narzędzia, które ułatwia organizację pracy, ale również w kontekście oryginalnej ozdoby na ścianę. Ich wielkość może różnić się w zależności od potrzeb zleceniodawcy, tylko od niego zależy przy tym również to, czy mamy do czynienia z kalendarzami wykonanymi na papierze kredowym z połyskiem, czy też na papierze matowym.

Wiele pomysłów

Jeśli jesteśmy zwolennikami kalendarzy wieloplanszowych, z pewnością będziemy tez entuzjastami kalendarza spiralowanego. Ten może składać się tak z sześciu, jak i z dwunastu stron, z których każda jest opatrzona indywidualną grafiką. Kalendarze takie są szczególnie wysoko cenione przez klientów, należy jednak pamiętać o tym, że samo ich przygotowanie wymaga od nas znacznie większego zaangażowania niż to, z którym mamy do czynienia w przypadku klasycznych kalendarzy plakatowych. Grafiki muszą być miłe dla oka, a papier wysokiej jakości, w innym wypadku bowiem klient może ocenić taki gadżet negatywnie.
Sprawdź także: http://www.viperprint.pl/produkt/KSC01

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz