Follow Us

Przepisy BHP dotyczące posiłków profilaktycznych

Przepisy BHP dotyczące posiłków profilaktycznych W okresie zimowym od 1 listopada do 31 marca wielu pracodawców będzie musiało, według przepisów BHP, zapewnić swoim pracownikom posiłki profilaktyczne. Jest pewna grupa ludzi, pracująca w ciężkich warunkach, która powinna mieć takie zabezpieczenie. Dotyczy to szczególnie osób, które pracują na otwartej przestrzeni, są narażone na działanie niskich temperatur, a jednocześnie wykonują ciężką pracę.

Praca, w której dostaje się posiłki

Jak ciężką? Tutaj prawodawca określił, że powyżej 1500 kcal dla mężczyzn to znaczy ciężko. Jeżeli więc w ciągu dnia straci od taką wartość energetyczną, to będziemy musieli zapewnić posiłek. Dla kobiet ten czynnik to 1000 kcal. Szczegółowe informacje dotyczące takich posiłków oraz osób, które mogą je pobierać: przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że również w zamkniętych pomieszczeniach takie działania muszą być kontrolowane. Z tego powodu warto jest sprawdzić dokładne dane dotyczące pracowników pracujących w takich warunkach. Oczywiście również dla osób, które pracują w dobrych warunkach, a jednak mają duże wydatki energetyczne, potrzebne jest zastosowanie takich posiłków profilaktycznych.

Warunki w jakich się pracuje

Doskonale będzie również pamiętać o tym, że temperatura ma tutaj również duże znaczenie. A więc na przykład w okresie letnim i zimowym potrzebne będzie dostosowanie takich posiłków i napoi do tego, jaki panuje klimat. Zdecydowanie warto jest pamiętać o tym, że obecnie na polskim rynku znajdziemy już profesjonalistów, którzy posiadają specjalne dane na ten temat. Możemy więc skorzystać z usług doradców, żeby nie musieć radzić sobie z takimi problemami. Na pewno również warto jest wiedzieć o tym, że powstały specjalistyczne firmy, które umożliwiają szybkie zamawianie takich posiłków profilaktycznych. Dzięki takim przedsiębiorstwom jesteśmy w stanie o wiele korzystniej i szybciej poradzić sobie ze spełnianiem takich norm prawnych. Właśnie dlatego warto jest zastosować te nowoczesne rozwiązania. Z drugiej strony warto jest wiedzieć o tym, że jeśli spodziewamy się ulg podatkowych, to warto jest wykorzystać takie posiłki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz