Follow Us

Reklama w sieci: reklama bannerowa

Reklama w sieci: reklama bannerowa

Internet jest obecnie powszechnie wykorzystywany. Stawiają na niego również przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej właśnie w sieci reklamują swoje produkty bądź usługi. Rodzajów reklam w sieci jest naprawdę wiele. Dzisiaj spróbujemy przybliżyć nieco reklamę bannerową.

Co to takiego?

Jest to rodzaj reklamy internetowej o najdłuższej historii. Jednocześnie to właśnie na reklamę bannerową przedsiębiorcy stawiają najczęściej. Jak się jednak okazuje, dzisiaj reklama bannerowa nie jest aż tak skuteczna. Chodzi o skuteczność mierzoną za pomocą liczby kliknięć. Mimo spadku skuteczności reklama bannerowa nadal zapewnia naprawdę dobry efekt.

Rodzaje reklamy bannerowej

Wskazuje się kilka rodzajów reklamy bannerowej. Do tych, które stosowane są najczęściej zalicza się bannergłówny, expand banner, pop – under oraz pop – up.

Banner główny

Jeśli chcemy dostrzec tą reklamę, powinniśmy szukać jej u góry strony. Musi ona być zaprojektowana tak, aby zaraz po wejściu na daną witrynę internetową nasz wzrok koncentrował się właśnie na bannerze głównym. Cechą charakterystyczną tej formy reklamy bannerowej jest prostokątny kształt. Kliknięcie w reklamę sprawia, że zostajemy przeniesieni na inną stronę.

Pop – up

To rodzaj reklamy, która pojawia się w nowym oknie. Decydować na nią należy się naprawdę ostrożnie. Jest to bowiem najmniej lubiany przez Internautów rodzaj reklamy, który wzbudza naprawdę skrajne emocje. Tym, co irytuje najbardziej jest pojawianie się reklamy w sposób całkowicie automatyczny. Już jakiś czas temu pojawiły się programy, które skutecznie blokują wyskakujące okienka z reklamami. Sięga po nie coraz więcej Internautów. W efekcie taka reklama to często pieniądze wyrzucone w błoto.

Pop – under

To reklama, której szukać należy pod głównym oknem przeglądarki. Kiedy zamkniemy witrynę, reklama nie zmieni swojej lokalizacji. Niewątpliwym plusem reklamy tego rodzaju jest dowolność, jeśli chodzi o rozmiar.

Expand banner

Wystarczy najechać na tą reklamę kursorem, aby zmieniła ona swój wygląd. Mówi się, że obecnie to właśnie ta reklama bannerowa przynosi najlepsze efekty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz