Follow Us

Relaks w salonie

Relaks w salonieRemonty często wiążą się z wieloma pytaniami oraz problemami. Szczególnie trudno jest dobrze i przemyślanie aranżować i malować salon. Trzeba uprzednio zrobić plan działania i następnie realizować go krok po kroku. Chyba każdy w swoim domu chciałby mieć salon przytulny, w którym miło i przyjemnie się przebywa… w którym CHCE się przebywać.

Nic nie może zastąpić relaksu po długim dniu pracy. Kiedy wracamy do domu i siadamy w swoim salonie – wreszcie czujemy się rozluźnieni oraz możemy odpocząć w spokoju. By osiągnąć ten błogi stan, przy remoncie powinno się użyć barw ciepłych. Kolory do salonu muszą mieć głębokie takie jak na przykład: rdza, turkus, złoty brąz i modry z pewnością stworzą kameralną atmosferę.

TRUDNOŚĆ WYBORU

Wybór koloru ścian jest bardzo trudny i nastręcza wiele trudności. Bardzo często ludzie nie mogą się zdecydować, jakie wybrać barwy. Czy bardziej stonowane, a może jednak intensywniejsze? Nawet jeśli poradzimy już sobie z tym zagadnieniem i będziemy już to wiedzieli, czekać na nas będą kolejne przeszkody dotyczące wyboru odpowiedniego i konkretnego odcienia. W tym wypadku możliwości się mnożą, jest ich mnóstwo. Oferta producentów jest zazwyczaj nieziemsko bogata, a wręcz apetycznie brzmiące nazwy farb wcale nie ułatwiają tego zadania.

Malowanie ścian

Jeśli Twoje pomieszczenie jest dużych rozmiarów, jednym z najprostszych i najbardziej sprawdzonych metod, żeby stał się bardziej przytulny, jest podzielenie go na mniejsze „strefy”. Warto pomalować ścianę za kominkiem (jeśli oczywiście go posiadamy) na głęboki, żywy kolor lub na odcień o kilka tonów ciemniejszy od koloru pozostałych ścian. Można także postawić na jaśniejsze wnętrze półek oraz ram okiennych. Tworzenie przytulnych stref w salonie nie tylko wyznaczy centralny punkt pomieszczenia, ale także przyciągnie uwagę. W dzisiejszych czasach wszystko musi być modne i oryginalne. Tak samo jest w aranżacji wnętrz. Nowoczesny salon ma to do siebie, że nie jest pospolity. Wyróżnia się czymś, kolory ze sobą kontrastują, ale jednocześnie doskonale się uzupełniają.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz