Follow Us

Różne rodzaje pożyczek na zakup samochodu

Różne rodzaje pożyczek na zakup samochodu

Coraz mniej osób nie ma swojego samochodu. Bez wątpienia własne auto jest ogromną wygodą. Zapewnia również niezależność, na której większości z nas najbardziej zależy. Niestety, zakup auta za gotówkę znacznie przekracza możliwości finansowe większości Polaków.

Na szczęście z pomocą przychodzą wówczas banki. Wystarczy odpowiednio dobrana pożyczka samochodowa, aby zakup auta nie był najmniejszym problemem. Zobaczmy, co obecnie znajdziemy na rynku produktów bankowych.

Kredyt z ratą balonową

Jest to najbardziej specyficzna pożyczka na samochód. Wybierając ten rodzaj kredytu, na samym początku jesteśmy zobowiązani do wpłaty określonego procenta wartości auta, może to być na przykład 20%. Kolejne na przykład 30% spłaty w czterech ratach. Ostatnią ratą, którą musimy spłacić jest rata balonowa. Jest to największa rata – obejmuje ona pozostały procent wartości auta, a więc 50%. Raty balonowe cieszą się dużą popularnością wśród osób, które często decydują się zmieniać samochód.

Standardowy kredyt samochodowy

To rozwiązanie, które wybierane jest zdecydowanie najczęściej. Pożyczone nam na zakup samochodu pieniądze spłacamy w ratach kapitałowo – odsetkowych. Maksymalny okres, na jaki większość banków pożycza pieniądze z przeznaczeniem na zakup auta to 10 lat. W praktyce jednak znaczna część klientów wybiera zdecydowanie krótszy okres kredytowania – na ogół jest to nie więcej niż pięć lat. Jeśli chodzi o samą konstrukcję takiego kredytu, to tak naprawdę jest ona identyczna z tą, jaką mają zwykłe kredyty gotówkowe. Zabezpieczeniem w przypadku kredytu samochodowego jest samo auto. Jeśli pożyczkobiorca przestaje spłacać swoje zobowiązanie, musi liczyć się z tym, że straci samochód. Dodatkowe formy zabezpieczenia na ogół nie są stosowane.

Wymienione formy kredytowania to oczywiście nie wszystko, co dzisiaj znajdziemy w ofercie banków. Zdecydować można się również na tak zwany kredyt 50/50. Każde z rozwiązań ma oczywiście swoje zalety, ale ma także wady. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować wszystkie zalety i wady poszczególnych form kredytowania.

Sprawdź też https://www.scmultirent.pl/ aby dowiedzieć się więcej na temat leasingu samochodów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz