Follow Us

Serwis Linkedin

Serwis Linkedin

Liczba serwisów społecznościowych jest dzisiaj ogromna. Wśród nich znajduje się także Linkedin. Jakie możliwości daje Linkedin?

Dla kogo?

Linkedin jest serwisem społecznościowym o międzynarodowym charakterze. Jego twórcy opracowali go z myślą o osobach, które chcą nawiązywać kontakty zawodowo-biznesowe. Konto na serwisie Linkedin mogą zakładać osoby, które dopiero rozpoczynają działalność biznesową, przedsiębiorcy długo obecni na rynku, osoby poszukujące pracy.

Wykorzystanie serwisu

Linkedin to serwis, który służy nie tylko do komunikowania się. Przede wszystkim jest on narzędziem wykorzystywanym w procesach rekrutacyjnych nowych pracowników. Założone na Linkedin profile przeglądają pracodawcy oraz headhunterzy. Serwis wykorzystywany jest w dwojaki sposób. Bardzo wielu pracodawców przegląda profile kandydatów, którzy ubiegają się o pracę wysyłając CV i list motywacyjny drogą tradycyjną. Portal w wielu wypadkach jest także miejscem, w którym prowadzone są bezpośrednie procesy rekrutacyjne.

Zakładanie konta

Procedura zakładania konta na Linkedin nie jest skomplikowana. Osoby, które chcą to zrobić nie ponoszą żadnych kosztów. Serwis daje dwie możliwości do wyboru:
konto standardowe Basic;
konto Premium, za które pobierane są opłaty. Konto to zapewnia dostęp do większej ilości usług. Jest często wybierane przez „łowców głów”. Jego możliwości można testować bezpłatnie przez 30 dni.

Jakie informacje o sobie zamieścić?

Tworząc swój profil na Linkedin możemy kierować się zasadami pisania CV. Na profilu umieszczamy więc między innymi informacje o:
wykształceniu;
doświadczeniu zawodowym;
ukończonych kursach;
zrealizowanych projektach;
hobby i zainteresowaniach.
Informacją, której nie można pominąć je ta, która dotyczy sposobów nawiązania z nami kontaktu.

Linkedin to nowoczesny serwis społecznościowy wykorzystywany w procesach rekrutacyjnych. Cieszy się dużą popularnością wśród headhunterów, pracodawców i osób, które są zainteresowane zamianą pracy lub jej znalezieniem. Jest dostępny po polsku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz